Kezdőoldal » Otthon » Kert » Falszigetelésre szabad vadszől...

Falszigetelésre szabad vadszőlőt/borostyánt futtatni?

Figyelt kérdés
Kívülről leszigeteltettük a házunkat, de régi vágyam, hogy befuttassam valamilyen kúszónövénnyel. Tudom, hogy az ép vakolatot nem bántják, de vajon a szigetelés elbírja a növény súlyát?
2016. márc. 14. 17:21
1 2 3
 1/21 vatafak ***** válasza:
82%

nehogy engedd!!! semmi nem állítja meg, az első repedésen bemászik minden alá és lefeszít/letép mindent.az általa ejtett "sebeken" pedig beszivárog a víz a falszerkezetbe.

he be szeretnéd futtatni akkor elé kell építeni egy rács/hálószerkezetet amire felfuthat és MINDIG kordában kell tartani hogy ne induljon meg a fal felé

2016. márc. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
31%

ha nem akarod 10 év múlva letépkedni, akkor mehet


a pikkelyszerű leveleivel akkor is megvédi a falat az esőtől, ha vízszintesen esik az eső


a falon csak kapaszkodásra használható gyökereket fejleszt, nem nő be semmilyen repedésbe, főleg, ha nem folyik víz a falból

2016. márc. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
42%
borostyánt, nemfog semmit kifeszíteni
2016. márc. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Korábban vadszőlővel befuttatott házban éltem, ott 1-2 helyen, ahol felhólyagzott a vakolat, bemászott alá, de amúgy a (nem túl jó állapotban levő) vakolatot nem károsította. Évente megnyestük az eresz vonala alatt, hogy ne feszegesse le, de egyéb gondot nem okozott, nagyon szerettem.

Csak nem tudom, a szigetelés megbírja-e.

2016. márc. 14. 20:44
 5/21 anonim ***** válasza:
A kérdés inkább az, hogy meg tud-e rajta kapaszkodni. Bizonyos műanyag alapú felületeken nem kapaszkodik meg. Amúgy repedésmentes vakolatba nem nő bele. A vadszőlő könnyebb, napos oldalra való, a borostyán az északi árnyékosra.
2016. márc. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
41%

Látom, hogy itt is van pár "szakértő".


A vadszőlőt nem ismerem, de a borostyántól nagyon óvlak, mert kevés alattomosabb és agresszívebb növény létezik Mo.-on.

Nálunk két ingatlanon is volt, és mindent tönkretett.

A legkisebb résbe is bekúszik, azután elkezd hízni, és szétfeszít mindent. Deszkát, cserepet, palát.

Ráadásul szinte kiirthatatlan. A falról sem fogod tudni eltávolítani soha többet a nyomát a kapaszkodóinak, ha egyszer leszeded majd onnan.

Nagyon nem ajánlom!!

2016. márc. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
56%

A tetőre tényleg nem szabad felnöveszteni, mert ott tényleg be tud mászni, feszíteni, csatornát tömíteni, eláztatni...

/ahogy a vadszőlő is/


Ha a falra akarja felfuttatni, akkor miért szedné le?



egy szakértő

2016. márc. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
39%

köztes megoldás:

[link]


én a falra nem engedném, mert tényleg nagyon fel tud vizesedni alatta, penészedik, az életbe nem szabadulsz meg tőle. Nekem is nagyon tetszik amúgy, ha egyszer lesz házunk, nekem is olyan lesz, mint a linken, mondjuk nekem így jobban is tetszik talán, mint konkrétan a falon

2016. márc. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
65%

Aki a 2. választ lepontozta mutasson már egy képet, ahol a borostyán rongálta meg a falat!


Az hogy a lepra, lepusztult házakra ráfut a borostyán,amiknek már amúgy is mállik a vakolata azt nem lehet a borostyán károsító hatására írni.


Egy normálisan vakolt falban milyen kárt tud tenni? (ha nem tépkedik)


csak keressetek rá:

borostyán házfal és csemegézzetek a találatok közül:

pl

[link]


"Tévhit, hogy a növények által vizesek lesznek a falak. Az egymást tetőcserép módjára fedő levelek elvezetik a csapadékvizet, nem engedik átázni a vakolatot, míg a gyökérzet egyidejűleg szárítja a házalapot. Téves az a teória, hogy a falat borító növényzet falra tapadó növényrészei kiszívják a homlokzatból a vizet, ezáltal ártanak a vakolatnak, mállasztják az épületburkolatokat. Tapadókorongjaik csupán a fizikai rögzítést szolgálják, pár héttel a kifejlődésük után már megfásodnak és elhalnak. Az oly gyakran ellenérvként emlegetett homlokzatra nehezedő többletsúly egy négyzetméterre "

innen: [link]



[link]


"Az aggályoskodók attól tartanak, hogy a kúszónövények tapadó részei, a borostyán léggyökerei és a vadszőlők tapadókorongjai károsíthatják a falat. 1911-ben már megkérdezték több német vár urát, hogy miként vélekednek a falat beborító növényzetről. Egybehangzóan úgy nyilatkoztak, hogy ha a vakolat sértetlen, a növények semminemű kárt nem okoznak a falban. Azóta sok újabb szakirodalmi forrás is elég meggyőző módon állítja, hogy a sűrű felfuttatás sem a festést, sem a vakolatot, sem a falazatot nem károsítja, sőt éppen óvja, mivel visszatartja a károsító sugarakat és az esőverést. Egyidejűleg csökkenti a repedéseket előidéző hőmérsékleti- és nedvességingadozásokat. Megnyugtató a kúszócserjékkel befuttatott ósdi, omladozó épületek állapota is. Közülük nem egyet úgyszólván csak éppen a hajtások tömege tart egybe, de legalábbis őrzik maguk alatt a vakolatot, illetve az eredeti felületet. "

innen : [link]


linkeljetek már egy oldalt, ami megbízható és azt írja, hogy rongálja a vakolatot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2016. márc. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
79%

De egyáltalán nem az volt kérdés, amire reagáltok.


A kérdés alatt: "Tudom, hogy az ép vakolatot nem bántják".


Ha a szigetelés normálisan fel van rakva, meg rendesen vakolva, akkor meg fogja tartani, ne is figyelj ezekre a kocsmai szintű megmondóemberekre!

2016. márc. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!