Kezdőoldal » Otthon » Kert » Magról kinőtt kis facsemetét...

Magról kinőtt kis facsemetét mikor lehetne a végleges helyére telepíteni?

Figyelt kérdés
Magától jött a kertembe, tavasztól dédelgetem, naponta öntözöm, mostanra már 20-30 centi magasra nőtt, levelei alapján juharféle lehet.

#juhar #facsemete #ültetési idő
2019. aug. 7. 05:38
1 2
 1/11 mindentudó99 ***** válasza:
76%
Októbertől. De attól függ mekkora ha egész kicsi ki tudod venni akkora föpdlabdával hogy most is viheted.
2019. aug. 7. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%
Majd ha le hullatta a levelét .
2019. aug. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Először határozni kéne.

Pl egy zöld juhart nem érdemes pátolygatni.

Invazív, szapora, nagya nő...

2019. aug. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
*nagyra
2019. aug. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy addig babusgatom, amíg kicsit nagyobb lesz és talán kőnnyebb lesz beazonosítani (virágáról, levélszín változás, ...). Ez annyit jelent, hogy naponta figyelem, öntözöm, gyomlálom a gazt, amennyiben kezdene elszaporodni körülötte. A tojást is könnyebb azonosítani, amikor már kikelt és kint van belőle egy krokodil.
2019. aug. 7. 11:04
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

Valószínűleg a szél vitte oda valamelyik juharfáról a repülő magját. A juharnak jellegzetes alakú levelei vannak, tehát könnyen beazonosítható. Ne várj az átültetéssel a virágzásáig, mert évekbe telik.

Azt tanácsolom, hogy földlabdával akár most is, de ősszel mindenképp nyugodtan átültetheted. Gondolj arra (én bizonyosra veszem hogy juhar), hogy évek múlva nagy helyet igényel. Ne árnyékoljon át a szomszédba. Ősszel lehulló levelei nemigen értékesek a komposztba.

2019. aug. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Megnéztem az Acer negundo-t, annak levelei nem annyira tagoltak, az enyéméi szabályosan tagolt ötágú levélek, a kanadai zászlón is megállnák a helyüket. A színük is sötétebb árnyalatú zöld kifejletten, a friss hajtása a tetején kissé világosabb, sáfgászöld.
2019. aug. 7. 11:52
 8/11 A kérdező kommentje:
A levelei alapján Ezüst juhar-nak tűnik.
2019. aug. 7. 12:25
 9/11 anonim ***** válasza:
82%
ilyenkor ne ültesd át, majd lombhullás után.
2019. aug. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

[link]


Ezen a lepon levő képen van a fám. Levél szín és forma ugyanaz. Sajnos nem derül ki a cikkből, melyik faj is ez a képen?


Segítenétek?

2019. aug. 8. 07:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!