Kezdőoldal » Otthon » Kert » Még helyre jön az Afrikai...

Még helyre jön az Afrikai ibolyám (kép)?

Figyelt kérdés

Hónapokkal ezelött szegénykém elszáradt, de viszont újra leveleket hozott a kicsike. Úgy gondolom mostanában kicsit túlöntöztem, de csak amiatt, mivel kőkemény száraz földje volt. Most elkezdtek barnulni a levélnyelek, de ez viszont a képen nem látszik, mert eltávolítottam azelött. [link]


Gondolom a túlöntözés miatt rothadnak.


Visszafogja nyerni az eredeti állapotát, a méregzöld- meg a babatenyérnyi leveleket?


Mit kell tennem?



Válaszaitokat előre köszönöm!



2018. dec. 9. 13:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Vannak csodák, de nem kell kizárólag abban bízni. Ahogy a fotóról látszik, nem megfelelő körülmények között van tartva, kevés a fény, talán a hőmérséklet sem megfelelő a levegő páratartalma is alacsony lehet.
2018. dec. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A képen lévö növény nem remeéytelen, nincs éppen pusztulófélben, de rosszul tartod.

Több fényre lenne szüksége, meg valamivel hüvösebbre. Emellett vigyázz, hogy ne öntözd túl, mert attól könnyen elrohad.

2018. dec. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ugyan én a nagyszüleimmel lakok, ők meg kegyetlenül nagyon fűtenek, mivel tél van... a hűvösebb körülményt még talán tudom biztosítani, de a fényesebb körülményeket azt nem nagyon...
2018. dec. 9. 15:01
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem látszik betegnek, de a megnyúlt levelek tényleg arra utalnak, hogy fényszegény helyen volt. Mindenképpen tedd ablakba, és csak akkor öntözd, ha kiszáradt a földje.
2018. dec. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, valószínű, hogy a fényhiány a baja, de az is lehet mellette, hogy a talaj tönkrement a hosszú távú klóros vizes öntözéstől, valamint a tápanyagok teljesen elfogytak belőle, ha nem pótoltad.

Az utóbbi években egyre több településen túlklórozzák a vizet, lassan már nálunk is olyan rettenetes lesz, mint Pesten, ahol a csapból folyó klór alig tartalmaz vizet.


Rosszul írják, nem kell neki hűvös, pára meg főleg nem. Ez egy félpozsgás növény, a száraz és meleg körülményekhez idomult a természetes élőhelyén.

Ami kell: sok fény, ritka öntözés (csak amikor már száraz a földje), és rendes tápoldatozás. Közvetlenül ablak előtt tartva (1 méteren belül) még északi szobában is szépen fog fejlődni és virágozni, saját tapasztalat.

Én a helyedben vennék rendes virágföldet (pl. Florimo általános), ami egészen laza, nem agyagos, és ültetnék.

A jelenlegi föld nagyon sok, gyökérpusztulásra hajlamosít, mert nehezen szárad ki.

Ha rám hallgatsz, kimosol aranytisztára tejfeles v. joghurtos poharakat (ha nincsenek hasonló méretű cserepeid), kilyukasztod őket, és külön ülteted a növény összes részét, hogy később se nyomják el egymást.

Még véletlenül sem tartod folyamatosan nedvesen, hanem csak akkor öntözöl, ha már a földbe dugva az ujjadat is száraznak érzed. Ez fűtött szobában télen kb. 7 nap lesz, nyáron 5. Öntözésre egy ötlet: alá öntesz vizet (bármilyen sokat), és amit fél-egy óra alatt nem szív fel, azt kiöntöd, nem hagyod alatta. (Pár alkalom után már tudni fogod, mennyit kell önteni, hogy mindet felszívja, és ne kelljen kiöntögetni.) Az alkalmi sok víz nem gond, csak a folyamatosan nedves föld.

Ha fejlődésnek indultak a növénykék, és kinőtték a tejfelespoharat, akkor 10-es cserepekbe ülteted őket. Csak ha már azt is erősen kinőtték, akkor jöhet a mostani méret.

Havonta tápoldatozol, vagy ha nagyon alapos vagy, akár 2 hetente is, a csomagoláson írt mértékben.


Na, lőttem neked egy fotót egy helyesen tartott, egészséges fiatal növénykéről.

[link]

A pohár egy tejfelesnél kisebb gyümölcsjoghurtos, és ez sincs tele, kb. 1 dl föld van benne, a körmöm tetejéig. Lassan már át kell ültetni cserépbe, de még nem túl sürgős a dolog. A jó virágföld alapból tartalmaz némi műtrágyát, meg egyszer szerintem már tápoldatoztam is. Ablak előtt, radiátortól 10 cm-re tartom egy kis asztalkán.

A nagyok természetesen most is tele vannak virággal, ugyanilyen tartásnál.

2018. dec. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2018. dec. 11. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!