Kezdőoldal » Otthon » Kert » Aloe veraval mit lehet csinaln...

Aloe veraval mit lehet csinalni, ha mar haldoklik?

Figyelt kérdés

Oroklotem valakitol, es eleg ramaty allapotban van. Mar elkezdtek barnulni a levelei meg van amelyik fonnyad is. Az nagyon latszik, hogy tul volt ontozve, szotyogott a vizben, es ha jol tudom, eleg sokat locsoltak.

Valami tippek? Meg lehet menteni, vagy hagyjam, lokjem ki?



2019. júl. 15. 19:55
 1/6 A kérdező kommentje:

[link]

Itt vam egy kep is rola.

2019. júl. 15. 19:59
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
Tedd ki a teraszra, ezt a meleg nyári időt szereti. Lehet, hogy egy nagyobb cserép sem ártana.
2019. júl. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
19%
Éppen hogy a vizet nem szereti .
2019. júl. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem hatalmasak az aloéim és pont azt tapasztaltam, hogy a tűző napot nem szeretik,(bebarnulnak a levelek) inkább a félárnyékot.

Kérdező!

Egyelőre ne dobd ki, mert ha a gyökerei nem rohadtak el, akkor életre kel és fognak jönni a kis hajtások!

Ha a nyárvégéig nem mutat életjelet, akkor kidobhatod.

A locsolás meg legyen minimális, elegendő 10 naponként, akkor is keveset.

Télen egyáltalán nem szabad locsolni, nálunk ősztől tavaszig a világos szuterénben vannak locsolás nélkül és legalább 30-40 cm magasak, millió gyerekkel a tövükben, amit nem győzök elajándékozni vagy kidobni.

2019. júl. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)) Akkor hagyom ahol van, aztán meglátom mi lesz vele.


Kedves harmadik, tudom hogy nem kell neki sok víz, épp azert mondtam, hogy túl lett öntözve.

2019. júl. 15. 21:34
 6/6 anonim ***** válasza:

Kicsit túlméretes a cserép. Kisebb cserépben gyorsabban ki tudna száradni a földje. Ekkorában talán még a 10 nap is túl gyakori öntözés. Egyébként így képen elég normálisnak látszódik a földje.

Ha így hagyod, akkor az lesz, hogy a vékony szár fölött vastagot fog hozni, nagy levelekkel, és egy idő után le fog kókadni a teteje a súlytól. Én azt csinálnám, hogy ahol még szép nagy levelek vannak, ott elvágnám. Ilyenkor egy hónaljhajtásból fog tovább nőni. Ha valami nem stimmel, akkor előfordulhat, hogy az is vékonyan indul, és akkor meg ott fog lekókadni idővel, de ha minden jól megy, akkor a hónaljhajtás már eleve vastagon indul, és egy év múlva nem is látszódik nagyon, hogy ott el volt vágva. Közben pedig jönnek oldalt a kis sarjak.

2019. júl. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!