Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az aloe veráról leszakadt kis...

Az aloe veráról leszakadt kis hajtást van esély kigyökereztetni?

Figyelt kérdés
Most vettem egy aloe verát, és a föld tetején találtam egy kb 7-8 centis hajtást (gyökér nélkül). Beültettem most egy kis földbe, van esély rá, hogy megmaradjon? Ha igen, van valakinek tanácsa, hogy mit érdemes csinálni vele, hogy nőjenek az esélyek?

2019. máj. 24. 13:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha van neki rendes szára, nem csak a levelek egy minimális száron, akkor egész biztosan megmarad. (A második esetben is lehetséges.)

A törés már be volt forrva, vagy mostanában tört le? Ha mostanában tört le, akkor vedd ki a földből, és szárazon állítva tartsd egy hétig (pl. üres cserépben), akkor ültesd be, addig beforr annyira, hogy ne induljon rothadásnak. És persze, utána se öntözd agyon, meg a nagyot se, és tartsd szabadban, vagy közvetlenül ablak közelében. (Télen meg hideg helyen, öntözés nélkül.)

2019. máj. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A víz adagolásával kell csínján bánni, inkább szárazon legyen, mert könnyen rothad.
2019. máj. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!