Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hortenzia növénnyel mit kell...

Hortenzia növénnyel mit kell tenni, hogy virágozzon?

Figyelt kérdés

Tavasszal kaptam, valaki építkezés miatt elosztogatta a növényeit... Szóval akkora volt gyökerestől, mint egy kisebb focilabda. Fele sűrű gyökér, fele meg alacsony, sűrű szár vagy mi és elég sok levél rajta.


Én ez elültettem, időnként öntöztem, de nem látok rajta, csak kis változást, kicsit nőtt és több és nagyobb levelei vannak, ennyi. Virágnak még csak jele sem volt, hogy lesz vagy valami.


Komolyan ilyen lassan nő, vagy más probléma lehet?

Egyáltalán milyen magasra kéne nőjjön normál esetben? És virágot minek hatására hoz?



2019. szept. 21. 08:36
 1/10 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

Hortenziának is van pár fajtája, tudni kéne melyik az. De általánosan elmondható, hogy mindegyik fajta nyáron(!) virágzik, tavasszal fejlődik a legtöbbet és metszeni kell őket.

A legelterjedtebb a kerti hortenzia, ezt tavasszal kell metszeni. Ha szép nagy virágokat akarsz, akkor a földtől számítva minden második, harmadik rügy után metszd meg. Ha inkább több apró virágot szeretnél, akkor hagyj több rügyet a virágon.

Fajtáján múlik, hogy milyen virágot hoz és mikor kell metszeni. Olvass utána a fajtáknak.

Szép virág, de ilyenkor ne várd, hogy virágozni fog. Már készül fel a télre. Átültetés után pedig minden virágnak hozzá kell szoknia az új helyekhez, ahogy az embereknek is költözés után.

2019. szept. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ja, nem várom, hogy most virágozzon, hülye azért nem vagyok.


Nem értem viszont, hogy ilyen sok idő alatt szinte semmi nem történt vele, alig magasodott...


Megnézem majd egyik nap, hogy hány rügy, meg merre.... De kb. olyan, mintha talaj felett kicsivel lemetszették volna, és azóta alig fejleszett pár levélkét.... Nem érzem jónak....

2019. szept. 23. 00:22
 3/10 anonim ***** válasza:
A hortenzia évente egyszer hoz virágot, bár ezek elég sokáig megmaradnak. Nálad ez a virágzás az átültetés miatt elmaradt. Ha nagyon fejletlen, akkor lehet, hogy még jövőre se lesz virág, a megfelelő erős vesszők hiányában. Idén azért elég erősen kellett volna fejlődnie, ha jó helyen lenne, jól tartva. Nincs esetleg fa alatt, fa közelében? Esetleg tápanyaghiányos a föld?
2019. szept. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Többségében nap éri, viszont lehet tápanyaghiányos a föld...

:(

2019. szept. 23. 23:31
 5/10 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
A hortenzia a félárnyékos helyet kedveli.
2019. szept. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sőt kimondottan az árnyékot szereti, napon kipusztul.
2019. szept. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen, nem azért írtam a fa közelségét, hogy azért nem lenne jó, mert ott nem éri a nap. Hanem mert a fa közelében nem jut elég vízhez, a fa gyökerei alulról kiszednek a talajból mindent, ezért nagyon lassan fejlődik az első időszakban. Ezért csak épület árnyéka jó.

A full árnyék se jó, bár elviseli. Ahogy a full napot is, nálam is napon van (mivel anno 20 éve csak ott volt hely neki), és szépen virágzik minden évben.

2019. szept. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát most azok alapján, amit írtatok, gondolkodom, hogy átültetem még ősszel.


És amúgy ha elindulna a fejlődés útján, akkor max mekkora növény fejlődhet belőle, mekkora helyet tudna betölteni?


(Csak hogy hova ültessem át, azért agyalok ezen…:))

2019. szept. 30. 20:47
 9/10 anonim ***** válasza:

Elég nagyra tud nőni, persze, csak idővel. Ilyen nagyra azért a mi éghajlatunkon 20 év alatt se nő:

[link]

Azért egy 1x1 m-rel lehet számolni.

2019. okt. 1. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Árnyékba ültesd. Napon melege van :)
2019. okt. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!