Kezdőoldal » Otthon » Kert » Cserepes rózsával mit tehetnék...

Cserepes rózsával mit tehetnék, hogy virágozzon?

Figyelt kérdés

Nőnapra kaptam, rózsaszín kis virágú cserepes rózsa. Semmi mást nem tudok róla, de az Obi-ban vették.

Ahogy hozzám került, ledobta a virágait. Él, mintha a levele is kevesebb lenne, mint anno.


14 cm átmérőjű cserépben van. Általános növénytápot használok rá, de nincs hatása.


Mit használjak? Hogyan tartsam? Esetleg átültessem?

Jobb lenne, ha kiültetném? (a szüleim kertjében megoldható, de hallottam olyat, hogy ezek nem bírják ki).

Jelenleg déli fekvésű erkélyen van, félárnyékos hely. Az erkély előtti fák miatt tűző napot nem tudok neki garantálni, minden más van.


Ha tudtok tanácsot adni, szívesen veszem.



2019. máj. 20. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ültesd át nagyobb cserépbe .Aztán táp oldatozd .

Szépen elvan ez a szabadban.Télen vidd fagymentes helyre.

A miénk már 2 éves,csodálatosan virágzik .

2019. máj. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem maradt megy pár hétnél tovább,bármit csináltam is. Aztán elkezdtem kiültetni a kertbe. Évek óta virítanak,pedig nem is védem télen sem.
2019. máj. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Megpróbálom átültetni egy nagyobb cserépbe akkor és meglátjuk, használ-e neki.

Sajnos én is azt tapasztalom, hogy sok áruházas növény nem marad meg sokáig, de ő úgy látom, nagy harcos :)

2019. máj. 20. 18:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát, pedig a rózsának kellene azért pár óra tűző nap a virágzáshoz.

Próbáld meg nagy cserépben, legalább 22-esben vagy nagyobban, de ha nem megy, akkor irány ősszel a kert.

Ezek a törpe rózsák a legfagytűrőbb rózsák közé tartoznak, nekem van a kertben vagy 15 tő, mindenféle színben. Enyhe teleken néha még pár levél is túlél tavaszig.

2019. máj. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi! Talán van egy sarka az erkélynek, ahová nyáron is odasüt a nap, majd kifigyelem és odateszem akkor. Ilyenkorra igencsak belombosodnak a fák az erkély előtt, és csak napfoltok vannak.

Mondjuk idén eddig nem volt nagyon sok nap neki.

2019. máj. 21. 07:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!