Kezdőoldal » Otthon » Kert » Rohamosan sárgulnak a Ciklámen...

Rohamosan sárgulnak a Ciklámenem alsó levelei?

Figyelt kérdés

Ugye most jelenleg ősz van. A melegebb időszakokban permeteztem (sima vízzel) a virág leveleit és szirmait, bár nem tudnám elképzelni, hogy ez lenne az oka. A földje felszínét is permeteztem, de természetesen óvatosan kikerültem a gumóját. A földjét próbáltam nedvesen tartani, ahogy a gondozási utmutatók előírták, ezért sűrűbben öntöztem alulról, kevesebb vízzel. Az elsárgult, és elszáradt virágokat rendszeresen eltávolítottam.

A sárgulás valamilyen időszak lehet a virág életében? Egyébként nem kell úgy vélni, hogy teljesen egyszerre sárgulnak, csak 1-2 naponta pár levélke.


Valamit rosszul csináltam volna?


A válaszokat köszi!



2019. szept. 24. 16:14
 1/3 anonim ***** válasza:

"A melegebb időszakokban permeteztem (sima vízzel) a virág leveleit és szirmait, "

Milyen melegebb időszakokban?

A ciklámen nyáron pihen.

Ősszel kezd életre kelni, télen teljesedik ki, tavasztól ismét szunyál.

Ha te valamilyen csoda folytán virágoztattad nyáron, akkor

megzavartad és most vonul pihenőbe.

2019. szept. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nyár vége, és ősz eleje közben volt kirakva a Lidl polcaira kivirágozva. Ilyenkor még melegebb időszak volt. Így megvettem.
2019. szept. 25. 15:17
 3/3 anonim ***** válasza:

A virágokat be lehet csapni, ha mesterségesen biztosítják nekik azokat a körülményeket, amik előidézik a virágzást. De ettől csak mint alkalmi virágok fognak működni, mint a vágott szegfű. Ha rájönnek, hogy hol áll valójában a naptár, akkor ettől megsértődnek.

De a sárgulás okának én azt tippelném, hogy folyamatosan nedvesen tartottad. Ezt nem szabad, a föld tetejét permetezni szintén, valószínűleg gyökérrothadás lépett fel. Ugyanúgy kell öntözni meleg időben, mint a többi növényt, hogy két öntözés között megszikkadjon a földje. Hideg időben meg inkább félszárazon. Nyáron még viszonylag jól tűri a folyamatos nedvességet, ha kihajtatták, de a hűvösebb időben már nem.

2019. szept. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!