Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lakás fedett teraszán fém-fa...

Lakás fedett teraszán fém-fa kertibútor téli letakarása?

Figyelt kérdés

Egy ilyet tervezek venni:

[link]

És nem tudom, hogy télire hogy kéne eltenni őket.

Vegyek ilyet és fedjem le?

[link]


Vagy ha kevésbé éri környezeti hatás, mert pl. döntött széljárás kell hozzá, mert a teraszom felett van egy másik terasz is, akkor nem érdemes ezzel foglalkoznom?


2019. szept. 24. 22:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Hó és nedvesség ne érje télen. Hiába "kültéri" bútor, nem igazán szereti ha ázik valamitől. Egyébként nem muszáj olyan takaró cuccot venned, ha abszolút nem éri semmi csapadék.

Nekem egy hasonló, de jóval drágább (100+ ezer forintos) IKEA-s 6 személyes kerti bútor szettem van. Igaz saját hibámból de 3 év alatt elég rendesen megette az idő. Szerencsére sikerült még megmentenem, egy egész péntek, szombat, vasárnap hétvégém ráment mire lecsiszoltam és lekezeltem faápoló szerrel.

Egyébként érdemes minden tavasszal, valamilyen kimondottan ilyen kerti bútorra való faápolószerrel lekezelni.

2019. szept. 25. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Faápoló szerrel való lekezelés csak annyiból tartana, hogy alá valami rongy, hogy ne cseppenjen le a földre, és aztán ecsettel átkenni a fát a szerrel?

Vagy van valami előkészület, mint pl. festés előtt?

2019. szept. 25. 08:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Ott van a kép, összehajtva szinte semmi helyet nem foglal. Veszel pár forintért egy nagyméretű szemeteszsákot ráhúzod és kész. Faápolás ráér két évente, kis vékonylazúr és szevasz.
2019. szept. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem kimondottan vékony lazúrra gondoltam, mivel az ilyen kemény fa kerti bútorok már le vannak kezelve valamilyen védő bevonattal.

Így lazúrozni nem ajánlott, mert elveszti az eredeti természetes szépségét.

Olaj alapú kimondottan kültéri fa bútorokra való ápolószerrel kell lekezelni, pl:


[link]


Ezt simán csak beszívja a fa mivel lenolaj alapú, minimális színezőanyagot tartalmaz, és felhordás után taszítani fogja a nedvességet.

2019. szept. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!