Kezdőoldal » Otthon » Kert » A földel teli gyökeres fát...

A földel teli gyökeres fát nem szabad láncfűrésszel vágni?

Figyelt kérdés
Most vettem egy MAKITA UC4551A elektromos láncfűrészt, kipróbáltam egy kb 15cm es rönkön, ami gyökerestől lett kiszedve. Vágta mint kés a vajat, de tényleg, amíg el nem jutottam a gyökeres részhez ami tiszta földes volt. Azt sajnos már nem tudtam elvágni, mert elkopott a lánc, alig maradt éle, és csak szenvedett vele, melegedett, szenvedett a lánc és füstölt a fa. (5 percet használtam) A kérdésem, gyenge a lánc minősége és vegyek rá egy komolyabbat, vagy nem érhet földes fához (sok föld volt rajta sajnos), tehát én hibáztam, és nem rendeltetésének megfelelően használtam, tehát földes gyökeret nem ajánlott vágni a láncfűrésszel?

#láncfűrész #lánckopás
2019. jan. 21. 09:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Nem szabad vagni földes gyökeret!
2019. jan. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

Egy pici kavics is kicsorbíthatja az éleket és egy csipetnyi homok is elrotja a lánc csúszását, kenését.


Ha csak roszzul teszem le a gépet és földes lesz a lánc, minimum meglocsolom, mosom benzinnel, de jobb szétszedve tisztítani.

2019. jan. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%
Tilos , az erős benzines sem bírja a elektromos kategóriákkal gyengébb .
2019. jan. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
Bármilyen föld, kőzet azonnal tönkreteszi a láncot.
2019. jan. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 mindentudó99 ***** válasza:
72%
Kis föld és kimegy az éle. Ha kiszámolod a lánc többe kerül mint a fa mennyisége . Ha kiszárad szórakozhatsz vele hogy leveregeted róla a földet ha sikerül. Én hasítógéppel sarabolom szét. Ha nem lenne nem foglalkoznék vele.
2019. jan. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szabadni szabad, de annyi a láncnak.


A lánc anyaga puha. Föld, kő, szög, beton, tégla, stb az odatesz neki.

2019. jan. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szabályzat szerint kuka a lánc, mert a szemek közé mosódó föld nagyon megtöbbszörözi a szakadás valószínűségét.
2019. jan. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ok, köszi ma is tanultam valamit. A kérdésem már inkább az, hogy tényleg annyi a láncnak, vagy alapos benzines/féktisztítós mosásás utáni élezéssel, (csillagkerék, és láncvezető mosását beleértve) azért csak megmenthető nem? Nem órákon keresztül szenvedtem vele, fél perc alatt beláttam, hogy nem vág, és el is tettem a gépet. Vásárlás utáni próbavágás volt.
2019. jan. 22. 09:12
 9/12 anonim ***** válasza:
60%
Inkább vegyėl egy új lancot. Reszelėssel nem biztos, hogy sikerül megoldanod. Ok nem bonyolult, de kb 3-5 ezer a lanc.
2019. jan. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A kötéseket nem fogod kitisztítani. Előbb nyúlik (igazából kikopnak a furatok a terhelt oldalukon), aztán szakad. És olyankor ki tudja, hol áll meg.
2019. jan. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!