Kezdőoldal » Otthon » Kert » Túl sok víz a növénynek?

Túl sok víz a növénynek?

Figyelt kérdés

Annyira szerettem volna szépen felnevelni egy növénykét, hogy kicsit túlzásba vittem a gondoskodást. :D Túl sok vizet kapott és most belülről elrohadnak a hajtásai/leesnek a levelei. Még csepeg is belőle a víz néha.


Van még ép terület rajta, tehát még éldegél. Mit tudnék tenni hogy életben maradjon és teljesen rendbe jöjjön? Vagy már nincs mit tenni?


2019. okt. 5. 18:15
 1/5 spectator ***** válasza:
Próbáld meg igen enyhén a földjét melegíteni. Pl. kp-fűtés radiátorára feltéve a cserepet. De óvatosan, mondjuk 1-2 C° -al legyen a szobahőfok felett. Ha műanyag a cserép, jó lenne azt valódi cserépre átcserélni.
2019. okt. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ne melegítsd a földjét, mert kedveznél a rothadásnak.

Én kivenném a földből, lemosnám a gyökereiről a földet és megvizsgálnám, hogy a gyökerei (maga a gyökértörzs) épek-e.

Ha azok is rothadtak, akkor vége. A rothadt részeket totálisan távolítsd el, ne fertőzzenek tovább.

Milyen növényről van szó? Fontos lenne a további tanácsadás terén.

2019. okt. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, írd meg, milyen növény, de jobb lenne még pár fotó is, enélkül nem lehet biztosan jó választ adni.

Az alap, hogy ezután ne öntözd agyon, tartsd félszárazon, csak a minimális vizet add neki, amikor már a mélyebb részek is szárazak. Radiátorra ne tedd, mert esetleg megfő. Radiátor közelébe esetleg, hogy gyorsabban száradjon a földje.

Ameddig nem tudod, mi van vele, addig nem nagyon kellene átültetni. De ha belülről rothad, akkor valószínűleg már elhaltak a gyökerek, legfeljebb a hajtásvégeket lehet kigyökereztetni. De hogy ez tényleg így van-e, ahhoz tudni kellene, miről is van szó.

2019. okt. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Yucca elephantipes

Így néz(ett) ki körülbelül. [link]

A törzsén volt 4-5 hajtás, ami kb. 10 levélből állt egyenként. Most már csak 1 egészséges hajtás maradt rajta.

2019. okt. 7. 14:55
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Meg kellene vizsgálni a növényt, de így látatlanban, csak a leírásra alapozva azt tippelem, hogy a túlöntözés miatt a gyökerektől indulva elrothadt az egész. Az ép, nem rothadó hajtást levágva vízben ki lehet gyökereztetni.
2019. okt. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!