Kezdőoldal » Otthon » Kert » Amarilisemet, miután elvirágzo...

Amarilisemet, miután elvirágzott kiültettem a kertbe, tavasszal. Most szép zöld levelei vannak. Mikor és hogyan kell cserépbe tenni, hogy majd a lakásban virágozzon?

Figyelt kérdés

#amarilis
2019. okt. 5. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Most felvenni a földből,sötét,nem meleg helyen pihentetni .

Tavasszal újra elültetni .

2019. okt. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy mostanában van az ideje, hogy tél végén kivirágozzon. Most lesz a nyugalmi időszaka gyér öntözéssel, hűvös helyen való teleltetéssel.
2019. okt. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2 es ,ez a virág tavasszal virágzik .Pihentetés alatt nem kell öntözni sem .
2019. okt. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én csak október végén, november elején szoktam kiásni, hogy minél tovább legyen a jó helyen, a kertben. Ha leviszi a levelét egy talajmenti fagy, az nem baj, arra nincs szükség a tároláshoz. Ha kilátszódik a hagyma a földből, akkor tegyél rá egy kis földet, az megvédi.

Nem vagyok híve a téli virágoztatásnak, mert ha elvirágzott, akkor a csúnya, megnyúlt levelű növényt ott kell kerülgetni hónapokig. Ezért kiszedést követően a pincében (10-15 fokon) tárolom januárig teljesen szárazon, akkor becserepezem (lehetne most is éppen, és úgy kint tartani védett helyen), kissé megöntözöm (nagyon nem szabad, mert elhal a bimbókezdemény), és csak január végén, február elején hozom a lakásba. Nagyon gyenge nedvesítést kaphat, de rendes öntözést csak akkor, ha már látni a bimbó hegyét.

Léteznek olyan fajták, amik levél nélkül és nagyon rövid száron virágzanak, ezeket sötét helyen kell tartani, megnyújtani a zöld részeket. De a legtöbb fajta már nem ilyen, hanem inkább túlságosan is hajt már a szobai megvilágításban is, ezeket a hajtás kezdetétől minél világosabb helyen kell tartani, hogy a virágszár és a levelek ne nyúljanak túl, elbírják a súlyt, ne törjenek le. Így kezelve elvirágzás után már nemsokára (április közepén) ki lehet tenni ismét a szabadba, először persze cserepestől, védett helyre, nem fog a lakásban kornyadozni.

2019. okt. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!