Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit tegyek az eprekre telire,...

Spencer26 kérdése:

Mit tegyek az eprekre telire, hogy ne fagyjanak ki?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

Azt szeretném kérdezni, hogy mit tegyek az eprekre a kertbe ,hogy télen ne fagyjanak ki és a szél se fújja le .Esetleg egy pár ötlet? :)



2019. nov. 2. 10:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Még sosem fagyott el, mindig kihajt tavasszal.

A cserepes epret kell csak teleltetni.

2019. nov. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmit sem .

A fagy nem árt neki,úgy is mondhatnám évelők .

2019. nov. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tavaly amit ültettünk az a télen az összes kifagyott,mert egy hétig fújt s szél és kozben -10fok volt
2019. nov. 2. 11:15
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért haltak ki. Ez biztos. A -25 se kottyan meg nekik.

Vagy valami elrágta a gyökereiket, vagy a kutya rendszeresen rájuk hugyozott, vagy te csináltál olyasmit, amit nem kellett volna, pl. fagyban megöntözted, ezt nem tudhatjuk. Vagy valami más. De kifagyás kizárt.

Esetleg valami mediterrán eredetű epret vettél, de akkor meg nem kár érte.

2019. nov. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Online rendeltem a bakkertol ami tobbszor terem elvileg
2019. nov. 2. 11:24
 6/8 mindentudó99 ***** válasza:
Nem fagy ki.
2019. nov. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja nem lesz.

A nagy eperföldeken sem takarják semmivel, de kiskertben sem.

Tuti, hogy nem az volt a baja.

Az ilyen rendelős oldalakról meg hipermarketekből vett növények nem szzokták sokáig húzni. Többször próbálkoztam, mindig ugyanaz lett a vége.

Ezeket olyan mesterséges körülmények között tartják, hogy azt otthon vagy a kertben sosem fogod tudni biztosítani. Beállítják nekik a fényt, magas páratartalmat, napfény semmi, tápoldatok dögivel, stb.

Aztán hazaviszed, és csak pislogsz, hogy haldoklik.

Na jó, 1-2 fűszernövényem megmaradt, de nem ez a jellemző.

Ezért évek óta ha veszek is valamit, akkor azt a virágpiacról, ahol látod, hogy nem egy nagy termelő, hanem a kis öreg nénike/bácsika árulja.

Sokkal strapabíróbb lesz az, amin látod, hogy a sajátjáról vágta le, ő gyökereztette, és tejfölös pohárban árulja.

Pl. paradicsompalántát egy ismerősöm 150-200 Ft-ért vett, én ezen el voltam hűlve. Oké, tápkockás, na de ennyi pénzért, mire megveszel 50-et, egy vagyon. És mondta, hogy nem is maradt meg mind. Ez ugye normális.

Én meg a piacon vettem egy nénikétől, 30 ft-ért. Nekem is kiment néhány, de ezen nem akadok fent. Ami megmaradt, az erős és hatalmas lett.

Visszatérve az eperre, teljesen felesleges ilyen csodanövényeket rendelni. Kamu. Még hogy több termés... A kiskertin is annyi van, hogy nem győzöm elajándékozni, meg már úgy untam, hogy azt se tudtam, mi a francot csináljak belőle. És terjed, mint a háborodás, akinek van, szatyorszámra adja tovább a töveket, ha egyáltalán kínlódik vele, mert van, aki csak a szemétbe dobja. Biztos, hogy tudnál kitől kérni, ha körbekérdeznél. És nekik sem fagy ki, hanem tavasszal 3x annyi lesz, mint előző évben.

Szóval nyugi, hagyd békében telelni.

Nekem 1x ment tönkre az összes, mikor letermett, és onnantól egyáltalán nem locsoltam. Tehát kb júniustól semmit. Kiszáradt. Mondjuk nem is bántam. :D

2019. nov. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszi a jo tanacsokat :)
2019. nov. 2. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!