Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Ételek, italok » Élelmiszerek

A kérdés
csongika97 nevű felhasználó kérdése:

Hogyan fagyasszam le a szalmakrumplit hogy ne fagyjanak össze?

Szeretnék lefagyasztani elősütött szalmakrumplit de ha berakom a fagyasztóba összefagy egy bogba.

Keress kérdéseket hasonló témákban: fagyasztott, fagyasztás, krumpli

okt. 9. 15:41  Privát üzenet  

A válaszok
Fura ötleteid vannak. Jó nagy hűtő kell, amibe tálcán kiterítve tud fagyni, utána már mehet zacskóba.

A válasz 81%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont okt. 9. 16:10 Privát üzenet
Szent-Sztálin nevű felhasználó válasza:

Gyere Szibériába! Itt biztosan lefagy majd a krumplid!

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont okt. 9. 16:21 Privát üzenet
Ahogy az első írja, tálcára kiterítve fagyaszd le, utána mehet zacsiba/dobozba, ha már megfagytak. Na de miért sütöd meg, ha fagyasztani akarod...? Mehet az nyersen a fagyóba, onnan meg az olajba/sütőbe, amikor enni akarjátok.

A válasz 61%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont okt. 9. 18:35 Privát üzenet
Gondolom, nyers krumpliból akar házilag elösütöttet készíteni és utána fagyasztani, nem a boltit akarja.

A válasz 77%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont okt. 9. 19:20 Privát üzenet
“ Gondolom, nyers krumpliból akar házilag elösütöttet készíteni és utána fagyasztani, nem a boltit akarja.” Oké, de miért jó, ha “elősüti”? Nem kötekedés, komolyan kérdezem (hiába nyomod a mínuszokat ezerrel), mitől jobb sült cuccot lefagyasztani - ami gondolom ugyanúgy fagyottan megy majd az olajba -, mint nem sült cuccot már azon kívül, h felesleges pluszmunka...?

A válasz 49%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont okt. 9. 19:45 Privát üzenet

Ha krumplit NYERSEN lefagyasztasz, akkor megsütve édes ízü lesz, és így jóformán ehetetlen.

Ha elösüti, akkor ez nem következik be, a krumpli megsütve olyan, mintha akkor készült volna frissen.

A válasz 81%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont okt. 9. 19:59 Privát üzenet
Aha, értem, tehát akkor változik az íze... erre lettem volna kíváncsi - oktalan lepontozás nélkül is felfogtam volna, de köszi... Én rendszeresen nyersen fagyasztom a felvágott krumplit (nem vagyok otthoncsücsülő háztartásbeli, szal nincs időm ilyen úrias “elősütögetésekre”), de eddig még egy családtagom sem jelezte, h “jóformán ehetetlen” a sültkrumplim. De azért értem és köszönöm a választ (bár a lepontozást még mindig nem értem, de mind1, örülök, ha Te boldogabb lettél tőle... ;) )

A válasz 28%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont okt. 9. 20:32 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogyan/miben fagyasszam le a nyers húst, hogy ne kelljen sok zacsit használnom?
A mai nap vett malachús kibírja elsejéig a hűtőben vagy fagyasszam le?
Szalmakrumplit milyen lángon kell sütni? Fedővel?
Hogy fagyasszam/tároljam a lapos káposztát?
Most fagyasszam le?
A fagyasztott termékekre miért van ráírva, hogy az egészségem érdekében ne fagyasszam vissza? Mi baj lehet belőle?

Kérdések az Ételek, italok rovatbólKérdések az Élelmiszerek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!