Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Kis épületben (iroda) hogy...

Kis épületben (iroda) hogy oldjam meg a fűtést, hogy éjjel ne fagyjanak szét a vízcsövek?

Figyelt kérdés

Egy 18 m2-es irodáról lenne szó, amit most építünk.

Kérdés, hogy a téli fűtést hogy a legjobb megoldani, hogy éjjel ne fagyjanak szét a vízcsövek, lefolyók?


Csak nap közben 7-15 óra között tartózkodunk ott.


Külterület, nincs gáz.


Villany drága lenne, és kicsit aggódom, hogy a folyamatos terhelést nem bírná a hősugárzó (leégne, netán tüzet is okozna, és reggelre leégne a ház...)


Nap közben fával fűtenénk, egy normál, hordozható kályhában (fekete, üveg ajtós, mint amit a nagyáruházakban lehet kapni).

-Ha leég a tűz 15 óráig, gondolom pár óra alatt kihűl a helyiség (főleg ha kint -10 fok körül van).

-Ha hazamenetel előtt jól megpakolom a kályhát... hát, szerintem nem szerencsés otthagyni a tüzet.


Valakinek van valami jó ötlete?


2018. aug. 23. 15:18
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Amúgy a fa ingyen van.

Villany viszont - ha egy 2 KW hősugárzó napi 16 órát menne, az 32 x 40 = 1280 Ft/nap, azaz havi 38400 (és a hétvégét még nem számoltuk bele, amikor állandóan menne).

2018. aug. 23. 15:23
 2/14 anonim ***** válasza:
Tehetsz bele rendes villanyradiátort, nem olajradiátort, hanem ami külön vezérelt áramra van bekötve, egy 18 m2-es, jól szigetelt épületben nem fog sokat fogyasztani. A szigetelés fontos.
2018. aug. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Énis a szigetelést emelném ki
2018. aug. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem kell 16 órán át mennie a hősugárzónak.

Ki kell szémolni, hogy amilyen hőszigeteléssel dolgoztok, azzal hány W/m2*°C lesz a hővesztesége, és kiderül, hogy nem kell oda folyamatos 2 kW.

Ha nem vagytok ott, akkor elegendő akár 10-12 fok is, főleg hétvégén, csak a víz ne fagyjon szét.


Legjobb lenne egy vezérelt áramra kötött hőtárolós kályha.

Régebben 31m2 lakást fűtöttem 4,5 kW teljesítményű hőtárolós kályhával, és elegendő volt. Neked egy 2 kW teljesítményű is megfelelne, főleg hogy nappal fával rásegítesz.

2018. aug. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

A szigetelés 5 cm hungarocell (kívül 10 mm osb, belül 2 cm fenyő lambéria).


Vezérelt mérőt nem tudok beiktatni (épület melletti oszlopon van az óraszekrény, és bármi féle átalakítás, bővítés esetén új műanyag villanyóraszekrény kellene, ami kb. 140.000 Ft lenne mindennel együtt).


Időkapcsolóra (konnektor és hősugárzó közé) gondoltam, de nem hiszem, hogy bírná.


Esetleg megpróbálok szerezni egy vezérelt mérőt, és beiktatni a konnektor és a hősugárzó közé (gondolom villanyszerelő be tudja állítani, hogy milyen időközönként kapcsoljon be).

2018. aug. 23. 18:52
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem kell időkapcsoló, kell egy háromezer forintos vacak mechanikus termosztát, 10 fokra beállítva. Aztán az majd kapcsol, amikor kell.


10 centi hungarocell jobb lenne, villanyban meghozná az árát...

2018. aug. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
10 fok sem kell. Nekünk a hétvégi házban, amit télen csak alkalmanként használunk, 6 fokra van állítva a termosztát (ott gázközponti van). A csöveknek csak az kell, hogy ne csökkenjen 0 fok alá a víz. 6 fok bőven elég.
2018. aug. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

...bár, most elkezdtem számolni. A polisztirol hőszigetelő lemez hővezetési ellenállása 1,35 m2 K/W (anyag vastagság 5cm) esetében.

6x3 alapterületet feltételezve

mennyezet 18m2

oldalfalak 2,5 m magasságúak

2x6x2,5+2x3x2,5=45m2

összesen 63m2

ha kint -15 fok van, bent 15 fokot szeretnél, 30 fok különbség esetén 63x30x1,35=2,5 kW teljesítményű fűtésre lenne szükséged.

Nem értek hozzá, negyed óra guglizás után szültem a bejegyzést, ha valaki aki valóban ért hozzá és helyretenné, az még jobb lenne.

2018. aug. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én kályha meg hősugárzó helyett inverteres klímát tennék be, nem is értem miért nem írta még senki. Üzemeltetése is olcsóbb, nyáron pedig hűteni is tudsz vele.
2018. aug. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz! :)


"mechanikus termosztát" - Soha életemben nem használtam még termosztátot... Rákerestem, jól értem, hogy az áram, és a fogyasztó (pl. hősugárzó) közé kell beszerelni?

Egyenlőre ez tűnik a legjobb ötletnek, mivel csak minimális hőmérséklet szükséges, és így pontosan be lehetne állítani.


Nap közben már nem probléma (érkezéskor egy ipari hősugárzó 5 perc alatt felfűti), utána már a fatüzeléses kályha melegítene (részben fával kereskedünk, és a hulladékot nem tudjuk eladni, így ez tökéletes megoldás).

2018. aug. 23. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!