Kezdőoldal » Otthon » Kert » Virághagymát hol tudnék venni...

Virághagymát hol tudnék venni Debrecenben? Már sehol sem találok.

Figyelt kérdés

Eredetileg nem terveztem, de olyan jó idő lesz egész novemberben, hogy még bőven lehetne eltenni hagymákat, amik tavasszal virágoznak.

Voltam faiskolában, ahol nincsenek virághagymák.

Voltam egy kertészetben (Oázis), ahol darabja volt kb 1600 Ft.

Aztán belefutottam a Praktiker honlapján, hogy milyen sok féle van, amit még most lehetne ültetni: tulipán, krókusz, jácint, stb.

Tök jó áron, 5-700 ft körül, 6-20 db hagyma.

Elmentem ma a Praktikerbe, sehol semmi...

Még simán időben lennék, tud valaki olyan helyet, ahol lehet kapni?



2019. nov. 6. 19:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%

A virághagymákat normál időjárás esetén szeptemberben és októberben elültetik.

Amikortól már benne van a pakliban a talajmenti fagy, akkor már nem ültetnek - és ezért nem is forgalmaznak hagymákat.

Ha valahol mégis találsz, az nem biztos hogy a szerencsédet jelzi: lehet, hogy tavasszal üresen marad az a virágágyásod...

2019. nov. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Ez részben igaz, fel is pontoztam, de nem pontos.

Novemberben még lehet ültetni, nem lesz baj, csak kisebb lesz majd a virág, mert nem lesz ideje begyökeresedni, az időben ültetett hagymáknak mostanra már van egy fejlett gyökérzete. Ezt a hátrányt még átlagos télen se nagyon lehet behozni. Aztán a következő évi virágzással is problémák lehetnek, ha nem lesz tökéletes az időjárás.

Sőt, még tavasszal is lehet ültetni, kipróbáltam már párszor, tavasszal ajándékba kapott hagymákkal. De akkor azért már nem mind hajtott ki, még kevesebb virágzott, és a virágzás annyira legyengített őket, hogy pl. tulipánból alig maradt pár a következő évre, és akkor se virágzottak. De a jácint az a következő évben is virágzott, bár aprókat.

2019. nov. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ha mégis nagyon akarsz ültetni, akkor írd be a gugliba, hogy "kertészeti szaküzlet debrecen". Ugyanezt mezőgazdasági bolttal is. Nem kell végiglátogatni mindet, van telefonszámuk, pár forintért megmondják, van-e náluk.
2019. nov. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Beirtam. De azt is leirtam, hogy ott aranyaron van.

1 db hagyma 1600.


Azert nem lenne ideje begyokeresedni, mert maskor ilyenkor mar lehul a talaj, meg is fagyhat. De ez az ev mas, meleg van. Ha tavaly oktoberben ultettel, es oktoberben megjottek a fagyok, semmivel sem voltal elorebb.

Gyumolcsfat is lehet meg ultetni, senki nincs elkesve. Az eso is pont a legjobbkor jon most nekik.

2019. nov. 7. 11:53
 5/17 anonim ***** válasza:
Az Olajfa utcai kertészeti boltban vettem, nagyon szépeket. A Diószegi útból nyílik, a Lahner-rel szemben.
2019. nov. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Az én guglim biztos ügyesebb, mert nálam nem csak 1 találat volt, hanem egy nagy rakás. 1 buszjegy árából végig lehet hívogatni őket.

Októberben nem jött be tavaly a fagy, legalábbis itt Magyarországon. Az, hogy volt egy-két fagyos reggel, nem számít semmit. Utána még voltak jó idők. Az egész tél extraenyhe volt. Lehet, hogy az idei is olyan lesz, de lehet, hogy december elejétől február végéig ki se enged a föld fagya, ahogy kb. 3 éve történt. Ki tudja.

Az ültetési mélységben a talaj pár nap alatt le tud hűlni amúgy. A szeptemberben elültetett hagymáknak mostanra már 20 centis bojtos gyökérzetük van, és fejlődnek tovább, a tieidnek november végére lesz 5 cm-es, ha nem jön be a nagy hideg.

Nagyon-nagyon enyhe tél kell hozzá, hogy rendes virágzásod legyen jövőre. De valamilyen lesz.

2019. nov. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Ingyen telefonálok, szóval köszi, de ne írd le többször, hogy mennyibe kerül egy hívás.

A google találati listáddal is fellengzős vagy. Nyilván az enyém is kidobta mindet, csak ismerem a helyeket, és viszonylag drágák, egyikben sincs olyan, amilyenre én gondolok, hogy nem kicsomagolt hagymák, hanem pl. egy-egy dobozban egy-egy féle hagyma, színenként szétválogatva, és úgy veszel belőle, amennyit szeretnél.

Ezért kértem KONKRÉT tippet, ha valaki tud, mert a google ilyesmire nem jó.

Ha felhívom, nem fogják nekem egyenként végigmondani az árakat, és ilyen helyeken a kicsomagolt drága hagymák vannak.

A konkrét válaszolónak köszönöm. Mikor vetted?

2019. nov. 7. 18:59
 8/17 A kérdező kommentje:

ilyesmire gondolok, a google által listázott kertészetekben ilyennel nem találkoztam.


[link]

2019. nov. 7. 19:51
 9/17 anonim ***** válasza:
Kb. 2 hete vettem.
2019. nov. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Rendelni még tudnál.

[link]

[link]


Ezeket a webáruházakat találtam ahhonét még lehet rendelni.Meg a tescoba és hasonló nagyobb üzeletkbe is szokott lenni virághagyma.

2019. nov. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!