Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyümölcsfát meg szabad metszen...

Gyümölcsfát meg szabad metszeni szilveszterkor?

Figyelt kérdés
tavasszal szoktam, mert azt mondják az öregek, hogy rügyfakadás előtt kell. Viszont akkor sok a dolgom, kertben is sok a tennivaló, szilveszterkor meg semmi más dolgom, arra gondoltam akkor metszeném meg az újév első napján.
2019. dec. 7. 20:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Telkem szomszédságában több holdas körtés van

Már végeztek a metszéssel .

2019. dec. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden metszésfelületet lezársz sebkezelóvel, akkor lehet.
2019. dec. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 mindentudó99 ***** válasza:
52%
A fagyveszély a gond. Fagyban nem szabad metszeni.
2019. dec. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
milyen gyümölcs? almaféléket ha nagyon akarod, lehet, de kezeld a sebfelületeket. csonthéjasokat semmiféleképpense hidegben, mert gutaütést kaphatnak (ez egy gombás-baktériumos fertőzés, többféle kórokozóval). amúgy az hogy az öregek mit mondanak, fenntartással kell kezelni. inkább olvass utána a szakirodalomban, ők értik is amiről beszélnek.
2019. dec. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Almafa nagyrészt. Akkor plusz 1 fokban már lehet metszeni?
2019. dec. 8. 09:21
 6/7 anonim ***** válasza:

Lehetni lehet, de nem ajánlott.

Almaféléket szabad télen, fagymentes időben. De ha bejön egy komoly hideg januárban, akkor fagysérülések alakulhatnak ki, a megzavart nedvkeringés miatt. Nekem nincs sok gyümölcsfám, alig több, mint 100, én februárban szoktam nekifogni, ha a hosszú távú előrejelzések se mondanak kemény fagyokat.

Csonthéjasokat meg csak tavasszal, a baktériumfertőzések miatt. Minél később, minél melegebb időben, annál jobb. És azonnal lemosózd, hogy a baktériumok ne tudjanak a metszési felületeken támadni. A réz erős sejtméreg, megöli a baktériumokat és gombákat.

2019. dec. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 mindentudó99 ***** válasza:
Egy ismerősömnek van nagy almása azt mondta hogy plusz 5 fokos idő legyen tartósan. Adott esetben februarban is kezdik ha jó idő van
2019. dec. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!