Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha mandula fenyő csemete...

Ha mandula fenyő csemete idáig melegen volt a boltban, árt neki ha kiteszem a hidegre éjszakára?

Figyelt kérdés
2019. dec. 19. 17:08
 1/9 anonim ***** válasza:
én folyamatosan szoktatnám a hideghez és az UVhez! először hűvös előszobába tenném (ha van) vagy valami fagymentes helyre ahol kap fényt.
2019. dec. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ja és éjszakára én még vagy 2 hétig nem tenném ki (bár fogalmam sincs hány fokok vannak mostanában Mo-n). én az elején csak nappal raknám ki árnyékos helyre, rövid időre (pár óra/nap), aztán folyamatosan hosszabb, naposabb helyre, de estére csak 2 hét után hagynám kint.

DE ha nagyon fiatal a fa, akkor egyáltalán nem hagynám kint télen, ugyanis fagyérzékeny.

2019. dec. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi

Jelenleg nincs fagy akkor maradhat kint amíg újra el kezd fogyni


Szobahomersekletet hogy bírja télre

2019. dec. 19. 18:05
 4/9 A kérdező kommentje:
Mert nekem úgy is jó ha bent van csak a fák többsége igényli a hideget télen
2019. dec. 19. 18:07
 5/9 anonim ***** válasza:
szobahőn semmiképpen se teleltesd, az a legtöbb növénynek nem jó (kivéve szobanövények, nyilván). 4 éves kortól tűri a fagyokat, de addig én inkább vigyáznék rá, és fagymentes, de hideg helyen tárolnám. fény is fontos, illetve kevés víz
2019. dec. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm


Ha már itt tartunk

Milyen gyakran öntözzem?

2019. dec. 19. 18:16
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
heti 1 alkalomnál ne többször, de lehet még annyi se kell neki. nézd meg a földjét, mennyire érzed nyirkosnak (ha hideg, akkor nem olyan könnyű megállapítani). de mivel mediterrán fajról beszélünk, nem tragédia ha a nyugalmi időszakban (tehát télen) párszor csontra szárad a földje. de próbáld nyirkosan tartani. ha dobálja a levelét, akkor valami nem oké neki (vagy vízhiány, vagy fényhiány, vagy melege van)
2019. dec. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ok


Nagyon köszönöm a válaszokat


Sokat segítettetek! :) pacsi ment

2019. dec. 19. 20:17
 9/9 anonim ***** válasza:
nincs mit, sok sikert!
2019. dec. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!