Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor kezdjem? Van egy kis...

Mikor kezdjem? Van egy kis fólia alagutam, amit lakásban is lehet használni, palántákat szeretnék nevelni. Mikor kezdjem az ültetést? És mit ültessek?

Figyelt kérdés
2020. jan. 2. 20:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Fóliaalagutat nem lehet lakásban használni. Vagyis lehet, de ha jót akarsz, ne használd, mert tönkremegy alatta minden. Egyrészt a fényből is sokat elvesz, másrészt meg kelés után száraz levegőt, meg főleg száraz tetejű földet kell biztosítani a palántáknak, különben jön a palántadőlés nevű betegség, és a palántáid nem érik meg a 2 hetet.

Meleg szobában csak csúnya, megnyúlt palántákat fogsz tudni nevelni. 20 fok alatti helyiségben, közvetlenül az ablakban tudsz tűrhető kinézetűeket nevelni. Vagy pedig ha nappal világos, meleg helyen tartod, éjszakára meg kiviszed hűvösre. Ennek az az oka, hogy sötétben le kell állnia a fejlődésnek, és ennek a módja a hűvös levegő.

Én kelésig tartom minél melegebb helyen, utána kiteszem a fűtetlen előtérbe, és mielőbb elkezdem kiszoktatni a szabadba, mert csak ott kap elég fényt. (Gondolom, nem akarsz sokezret költeni növénylámpára.)

Azt ültess, amire szükséged van.

Akkor, amikor már kelés után megfelelő körülményeket tudsz biztosítani, akár a szabadba való kirakással. Ez paprika és paradicsom esetén március elején-közepén lesz valószínűleg. Ha van hűvös, napos helyed, akkor esetleg február végén. Éjszaka is meleg szobában ilyenek lesznek:

[link]

2020. jan. 3. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

+ pont az 1-nek.

A kérdést olvasva, nem is értettem, hogy miért kellene a lakásba fóliasátor?

2020. jan. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
még olyan rövidek a nappalok, meg ködösek hogy semmit nem érdemes még ültetni , profi megvilágítás nélkül.
2020. jan. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Még szinte semmit nem érdemes, majd január végén kezdik bent a paprikákat, chiliket, kint pedig ha nem fagyos a február akkor korai zöldségek (retek, saláták, gyökérzöldségek). De ha paradicsom, cukkini, ilyesmit szeretnél, akkor az bőven ráér szabadföldbe májusban. Ha palántázni akarod, március végén mehet bentre.

Elhiszem hogy már tűkön ülsz, de én már annyiszor megjártam hogy korán vetettem, hogy már nem csinálom. Ilyenkor szoktam pl jácint hagymát nevelni a szobában, szépen kivirít és az illata sürgeti a tavaszt :)

2020. jan. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Belinkeled ezt a fólia alagutat? kíváncsi lettem rá :)
2020. jan. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem csináltam sose ilyesmit, és a fólia egy fűtetlen, nem igen napos helységben lenne magas páratartalommal. Akkor az a fólia kintre való csak? Nekem ablakpárkányra nem fér el, és az a mennyiség kevés is lenne. Köszönöm a válaszokat!
2020. jan. 3. 13:23
 7/8 anonim ***** válasza:

Ilyen kicsi fólia kintre se nagyon való.

Az az egyetlen haszna lehetséges, hogy nappal melegebb van alatta, mint a szabadban, és gyorsabban fejlődnek az alatta lévő dolgok. Akár palántáról van szó, akár pl. retekről.

De mivel nagyon apró az alatta lévő légtér, a melegtároló képessége nulla, ezért ha kint fagy, akkor a mini fóliád alatt is fagy. Tehát még káros is lehet, ha túl korán kelnek és gyorsan fejlődnek az alá ültetett növények, aztán meg jön egy lehűlés, és elfagynak. De ha nincs elkapkodva alatta a veteményezés, meg ha szerencséd van, akkor korán lehet retked, zöldhagymád.

Palántához úgy lehet használni, hogy nappalra kitenni alá a palántákat, amennyiben nem fagypontközeli a hőmérséklet, éjszakára meg visszavinni az épületbe, hűvös helyre. De mindenképpen csak akkor szabad alárakni bármit is, ha van otthon valaki, és szükség esetén kinyitja a fóliát, különben egy melegebb napon megfőnek az alatta lévő növények.

2020. jan. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2020. jan. 9. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!