Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyire drasztikusan lehet...

Mennyire drasztikusan lehet visszavágni a smaragd tuját?

Figyelt kérdés

Már eléggé nagyok kb mint egy villanyoszlop ( de nem alatta van ezt csak viszonyításképpen írom)

Elég össze vissza állnak így az oldalát és a magasságát is szeretném kicsit vissza venni. Bele vágjak magam vagy inkább kertészt hívjak?



2020. jan. 3. 17:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Télen sehogy ne vágd!
2020. jan. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 mindentudó99 ***** válasza:
Inkább húzasd össze az ágait ha szétnyílt.
2020. jan. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A drasztikus visszavágást nehezen viselik el a növények. Majd tavasszal lehet kezdeni az Óvatos és fokozatos visszavágást, hogy pár év alatt a kívánt magasságú legyen. Ezalatt az oldalágakat fogja növeszteni, tehát a természetes habitusa mindenképpen megváltozik. Arra azonban számítani kell, hogy a legtöbb növény "természete" szerint a gyökér- és hajtásrendszer egyensúlyban kell legyen, a tápanyagokat előállító hajtásrendszer csökkenése a gyökérzet (részleges) pusztulásával is jár.
2020. jan. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem most akarok nekiállni a vágásnak, csak informalodok h ne tavasszal vakarjam a fejem és atcsusszak a nyárba mert akkor megint nem lehet. Az oldaláról is vágni kell majd mert belóg a kocsibejáróba és karcol.

Inkább keresek egy kerteszt ő majd tudja a fokozatosságot.

Sok ismerős inkább kivágná a helyemben de en sajnálnám mert amúgy többsége szép és azért kellett neki jópár év mire elérte ezt a magasságot. De az előző tulaj nem foglalkozott vele sem metszés sem pedig takarítás szempontjából.

Ha Nyiregyhaza vagy Debrecen környékéről ismertek egy jó kerteszt küldjétek már el az elérhetőségét privatban.(mert en eddig nem találtam)

Köszönöm

2020. jan. 3. 20:35
 5/6 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok kertész, ráadásul nő vagyok, de simán felbevagtam, majd nagyon szép gomb formájút vágtam belőle.

Alját is felnyyirtam.


És mind megmaradt. Ezek is hatalmasak voltak már.

2020. jan. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, a tuja jól bírna a nyírást, nem okoz neki gondot, ha a teljes lombmennyiség felét vagy akár kétharmadát eltávolítod. A szétdőlt bokor formázása már kicsit bonyolultabb, de megoldható. Csodát tenni a kertész se tud, csak azt tudja meghagyni, ami ott van. Ha nem is lesz szép a (márciusi) nyírás után, de majd kinövi őszre. Nekem az utcán van egy nagy (nem gondoltam volna anno, hogy ekkorára meg tud nőni), belenőtt a telefonvezetékbe. A szolgáltató dolgozói simán levágták a tetejét két éve, minden formázás nélkül. Mostanra már nem látni, hogy bármi vágás történt volna.
2020. jan. 4. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!