Kezdőoldal » Otthon » Kert » Azt olvastam a smaragd tujánál...

Azt olvastam a smaragd tujánál, hogy 1,5-2 m az átmérője felnőtt korában. Akkor miért kell 80 cm-enként ültetni? Nem lesz túl sűrű? Nem "fojtják meg" egymást?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 6. 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Átmérője, nem szélessége.
2017. ápr. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kedves Troll! Az átmérő egy speciális szélesség, nem?

Értem én, hogy sugár, meg átmérő, de ugye több, egymás mellett lévő tujáról van. Tehát, ha 80 centinként ültetem a tujákat, akkor egy tujának 40 cm sugár jut. Ami felnőtt korában 75-100 cm lesz.

2017. ápr. 6. 17:17
 3/8 anonim válasza:
Hali, nekem vannak smaragd tujaim es ha sovenynek ulteted akkor valoban kb.80-100 cm az ultetesi tavolsag igy ernek ossze teljesen.Ha nem sovenynek akkor ugy ulteted ahogy meked tetszik.
2017. ápr. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2017. ápr. 6. 18:02
 5/8 anonim ***** válasza:
Hét éve ültettem kicsiket. Ha nem sövénynek akarod ne 80 centire ültesd hanem távolabb. Elég terebéjes a saját sújától nyílnak az ágai. Ha belepi a hó vastagon akkor meg pláne. Télen össze is kötöm
2017. ápr. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi Neked is!

Megírnád, hogy hány centiseket vettél és most milyen magasak?

2017. ápr. 6. 19:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Az Obi-ban vettem már nem emlékszem pontosan mekkorák voltak. Gondolom voltak vagy 50 centisek. Most kb 220 centisek
2017. ápr. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sövény esetén nem az a lényeg, hogy a két egymás mellett állónak egy-egy ága összeérjen, hanem hogy folyamatos, egyenes vonalú "fal" alakuljon ki, ami a találkozási pontoknál is vastag.


Egy kis geometria.

Ha magában van a tuja, akkor egy kör a metszete.

Ha nyírott sövényben van, akkor egy négyzet vagy téglalap.


Rajzolj a földre egy 1,5 m átmérőjű kört. Ebbe nagyjából egy 1 m-es oldalú négyzetet tudsz belerajzolni úgy, hogy a sarkok a körre essenek. Eddig oké?


Vagyis, ezek alapján lehet 1 m-enként ültetni a tujákat.

De a tuja csak lent 1,5 m átmérőjű, fentebb egy darabig még kisebb, azaz a fal nem folyamatos, egyenes. Ezért kell 0,8-ra sűríteni.


Ha nem nyírod, a helyzet akkor is az, hogy távol ültetve hiába ér össze egy-egy ág, de nem lesz átláthatatlan. Ezért szokás közelre ültetni, meg azért, mert így évekkel hamarabb létrejön az átláthatatlanság.

A tuják ilyenkor felfelé meg a két szabad oldaluk felé nőnek.

2017. ápr. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!