Kezdőoldal » Otthon » Kert » Akinek homokos talajú kerttel...

Akinek homokos talajú kerttel van dolga, mi az amit érdemes ültetni bele?

Figyelt kérdés

A homoktövis és a málna például szereti a honokos talajt?

Talaj javítással ( trágyázással ) vagy anélkül mikben érdemes gondolkozni?


Van olyan oldal, ami ilyennel foglalkozik, de érdekelne ki hogy van ezzel akinek van belőle tapasztalata.


2020. jan. 12. 09:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Amivel nekem homokos talajon sikerem volt: sóska, spenót, paradicsom, metélőpetrezselyem, ribiszke, mángold, cukkini, sütőtök, karalábé, zöldborsó. Előny, hogy könnyű felásni, hátrány, hogy beissza a talaj a vizet és állandóan öntöznöd kell.
2020. jan. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mindent ültetek bele, amit kiskertben szoktak.

Tény, hogy locsolni nagyon kell, néha egy kis minimális műtrágya is volt.

Nem viszem túlzásba, mert nem szeretem, de sajnos kellett.

Én valódi trágyát nem tudok szerezni, és beforgatni sem tudnám, sajnos ehhez nincs erőm, nincsenek gépeim, egyedül élek.

komposztálok, azt tavasszal átrostálom, kiszórom, majd az eső bemossa.

Ezzel remélem kiváltom a műtrágyát.


Kis calcium, vagy egyéb ásványianyag-utánpótlás szükség szerint még kellhet.


Paprika, paradicsom, borsó, saláta, málna, szeder, földieper, ami hirtelen eszembe jut. Ja, uborka!

Emellett fűszernövények, dísznövények is szépek.

Van kakukkfüvem, snidling, levendula, rózsa, krizantém, liliom, bazsalikom.


Szóval gyakorlatilag bármi.


Mindig írják egy-egy növénynél, hogy milyen földet szeret. Nem kell ezt véresen komolyan venni.

Az egész Alföld homok, nehogy azt hidd, hogy itt nem termeszt senki semmit. Sokkal inkább igaz, hogy minden második háznál termesztenek egy csomó féle növényt, sikerrel.

Szóval hajrá, én is alig várom a tavaszt, hogy lehessen kezdeni az ültetést! :)

2020. jan. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!