Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tudtok adni tanácsot benti...

Tudtok adni tanácsot benti növényekhez, kezdők számára?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a növényeket, most költöztem fel Pestre, viszont sajnos egy kicsi albim van, kevés fénnyel (bár tél van, nem tudom nyáron milyen lesz), de így is szerencsésebb vagyok, mert az emeleten lakom, így több a fény mégis, mint lentebb. Tudok egy két dolgot, hogy télen kevesebb vizet adjak nekik, ne legyen túl meleg bent stb. de még sok mindent nem tudok. Kaptam 3 borostyánt, meg egy törpe tuját, őket próbálom gondozni jelenleg. 2 hónapja vannak meg, eddig nem látok rajtuk bajt. Szeretném majd bővíteni a növények számát, ezért kérnék egy-két tanácsot, hogy mikkel kezdjek, vagy akár egy szerintetek biztos honlapot küldeni, ahol minden le van írva. Én is nézegettem, de néha két oldal teljesen mást ír, és azt nem szeretem. Válaszokat előre is köszi!

2020. jan. 16. 10:15
 1/7 anonim ***** válasza:
A borostyán nemigen alkalmas szobanövénynek, mert a hideget szereti és nagyon jól tűri az árnyékot. Ez utóbbi nálad megvan. Jó lenne tudni a szobád tájolását, mikortól meddig süt be a Nap, panel vagy vályogfalak, melyek a kedves virágaid stb. Ezek szerint tudnék tanácsot adni. Esetleg írhatsz privátban. A leírtak alapján ajánlanám a vitorlavirágot, broméliákat, fokföldi ibolyát sok-sok színben, anyósnyelvet (szanzavéra azaz sansevieria), monsterát, filodendront, flamingóvirágot stb. Ezeket egyenként nézd meg interneten és döntsd el, melyik tetszik.
2020. jan. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Milyen borostyán? Szobai, vagy kinti?

A tuja az tavaszig kinyiffan a lakásban. Semmilyen mérsékelt övi növény nem éli túl károsodás nélkül a telet fűtött helyen.

2020. jan. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt azért meg tudod mondani, hogy milyen fekvésűek a szobák, van-e fa az ablakok előtt, amik árnyékolni fognak nyáron, mekkorák az ablakok, stb.

Van-e azért saját tapasztalatod növényekkel, vagy netán szülői házban láttál egyes növényeket, stb.

2020. jan. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]


Ez mindent kibír, egyedül a túlöntözést nem.

2020. jan. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igaza van a 4-esnek:

a legénypálma mutatós (igaz, nem virágzik), de igénytelen és tényleg nem tűri a túlöntözést!

2020. jan. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Egy belső udvarra néző panellakásba költöztem. Mivel az egész egy kör kb, az előttem lévő fal jócskán takarja a fényt, de így is szerencsésebb vagyok, mivel fent lakom (az alsó szintek kb semmi fényt nem kapnak.) Talán az ablak nyugat fele néz, de ez azért nehéz megmondani hisz ez Pest :( Szmogos állandóan, napot, csillagot nem látni. A tuját akkor lehet hazaviszem szüleimnek, de a borostyánok szerintem jól ellesznek. Szobai mind a kettő, nem szeretek befűteni, ha meg nem vagyok itthon (napom nagy részében), akkor leviszem a fűtést. A többi tanácsot meg köszönöm, igyekszem pár növényt ide beiktatni :)
2020. jan. 18. 09:42
 7/7 anonim ***** válasza:

Pesten is felül van az ég, nem? :) Csak kisütött már egyszer a nap, mióta odaköltöztél.

Ha soha nem süt be a téli félévben, akkor árnyékosnak lehet minősíteni a lakást, tehát olyan növényeket válassz, amiket árnyéktűrőnek írnak a neten. És ezek is csak az ablak közelében fognak szépek lenni, az ablaktól 3 m-re már nem bírják. De ablakpárkányon, vagy az ablak előtti kisasztalon még a közepesen fényigényes növények is megmaradnak valószínűleg. Hiába fog besütni nyáron a nap, ha télen meg nem, a növények nem tudják elspájzolni a fényt télre.

A szobaborostyán is a viszonylag árnyéktűrő növények közé tartozik, de az árnyéktűrés nem a végtelenségig tart, csak annyit jelent, hogy nem kell közvetlenül az ablakpárkányon tartani őket, meg hogy kibírják a lakásodat.

Ez mondjuk pont nem szerencsés a növényeknek, hogy éjszaka van meleg, nappal meg hűvös. Fordított helyzetet szeretnének, hogy világosban tudjanak növekedni, sötétben meg ne.

2020. jan. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!