Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit erdemes elultetni ha van...

MNiGG95 kérdése:

Mit erdemes elultetni ha van körülbelül 900 1000 nm3 kertem hatul amitnnem hasznalok?

Figyelt kérdés

Van körülbelül 1000 nm a hátsó udvaron jo minőségű fekete foldel amit igy is ugyis gogondoznom kell ha masnem vagmom a fuvet.

Mit erdemes ultetni ilyen kis helyre ami kis befektetessel akar profitalhat is.



2020. jan. 21. 15:28
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

#6 true! :D

Az epret egyébként nem javaslom, az utóbbi aszályos évek miatt nagyon döglődik.

Legalábbis az én eper ültetvényemből kiindulva. Mikor elkezdtem csinálni 2014-ben 50-60 kiló megvolt az ültetvényen, aztán évről évre egyre kevesebb. Pedig öntöztem reggel este minden nap.

Tavaly jó ha volt rajta 20 kiló, annak is a fele szikkadt volt mint a napsütötte kutyagumi.

Málna viszont annyi volt a bokraimon, hogy a végén már le se szedtem, mert már fullon volt a fagyasztó vákuumozott kilós málnacsomagokkal. Na meg lekvár is vagy 10 kiló biztos.

Ha idén ilyen bő málna termés lesz, akkor lehet befogok egy 50 literes hordót cefrének :D

2020. jan. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 mindentudó99 ***** válasza:
Azt viszont figyelembe kell venni hogy ami hasznot hoz mindennel dolgozni kell. Ha gyümölcsben gondolkozol ott metszés van és ket hetente permetezés. És az se olcsó. Szőlőt momdanám ha a bort el tudnád adni. Ekkora területen 5 hektó lenne. 400 ért eladva 200 ezer. 150 megmarad tisztán. De nagyon munkaigényes. Pénzt kell belefektetni pres bogyózó , edények. Szőlő csak annak való aki szereti csinálni. 5-6 hektóm van évente. Én nem iszom jó pénz lenne belőle. De apám mind megissza.
2020. jan. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

#10

Miért a gyümölcsfának nincs gyökere?:) ...és orrba-szájba szarakodhatsz vele. Ráadásul a hazai almának nincs ára.

2020. jan. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Jó Golden alma oltványokat vennék, meg raknék kb ugyanannyi potyószilvát, csak mert ez a kettő a kedvenc pálinkám.


Egyébként köbnanométer :)

2020. jan. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
88%
Munkakedvet. Lelkesedést ültess. Abból nm3-eket vennék én is.
2020. jan. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Pálinkafát. ( szilva, körte, birs)
2020. jan. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Körtefa. Nem tudom melyik orszárészen vagy de nállunk itt az alföldön a körtére rengeteg átvevőhely van.

Kis számolás. 1000nm. kb 4x5 méterenkén szokták ültetni a fákat, hogy ne érjenek egymásba, levegő is járjon stb stb.. lényeg h erre ki tudsz ültetni 50 fát, ha sűrűbben rakod őket akkor kicsit többet is. Körte lassan nől ezzel számolni kell de 10 éves korára már szépen hozza a termést. Öregebb fákon nálunk éréskor kb 15ezer forintot hoz egy fa. a nagyobbak 20at is. Persze van költség is a fa suháng mellett mint pl minden fának kiásna a valóban nagy gödröt, trágya, gyökéritató és van egy két dolog amit ültetéskor fel kell használni, gödörbe tenni, hogy jobban nőjjön a fa és nagyobb legyen a termés, ott van még az is hogy ki kell húzni a kpe csövet csepegtetővel. egy szivattyú. Igen kell metszeni, cirka 4 évente megkaparni a törzsüket és évi 2x 3x permetezni. 50 fával számold ki mit nyernél. Lehet barack is szilva is de azok kényesebbek.

2020. jan. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Jó lenne tudni, merrefelé laksz. Ennek függvényében lehetne császárfát, vagy energiafűzet, esetleg turkesztáni szilt javasolni.
2020. jan. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Csaszarfa elmeletileg egy forintot sem ér sem mint tüzelő sem mint butorfa. Volt mar ez a kérdésem.
2020. jan. 23. 19:23
 20/22 anonim ***** válasza:
Ha nem félsz a kapától, akkor leginkább krumplizni érdemes ekkora területen, de legjobb, ha diverzifikálsz. Néhány tő paradicsom jó ha van, ha tudsz locsolni. Ha nem tudsz, akkor lilahagyma, fokhagyma, vöröshagyma. Nem érdemes mind a 900nm-en krumplit, hagymát ültetni, mert akkor nem lesz nyarad, de egy 5-600-on elboldogulsz egyedül is. A többire sütőtököt érdemes ültetni. Október végén 2-3000 forintot is adnak egy nagyobb faragnivalóért, de hallottam már többért is. Én úgy csinálom, hogy kb.700nm-en van krumpli, hagyma, zöldség és a zöldborsó között néhány tő paradicsom. A krumplit idén csak 3 kapáltam meg, mégis van a veremben még egy csomó.
2020. jan. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!