Kezdőoldal » Otthon » Kert » Avokádó magot gyökereztettem,...

Avokádó magot gyökereztettem, majd el is ültettem. Szépen megnõtt kb fél méteresre. Sok levél volt rajta, de egyszer csak a levelei elkezdtek száradni, majd leestek, viszont a szára teljesen egészséges. Szerintetek ez mitõl lehet?

Figyelt kérdés

2020. jan. 29. 15:03
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, hogy meleg, napos helyen van, szinte minden nap locsolom.
2020. jan. 29. 15:05
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Talán rothadni kezdett a gyökere a sok víz miatt.
2020. jan. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, az agyonöntözés is lehet gond, meg a szobai tartás is. Az állandóan meleg szobában az élethossza igen behatárolt. Meg lehet, hogy a fény mégsem elég neki, ez nem szobanövény, extra fényigénye van. Esetleg még ablakot is rányitottál a hidegben, vagy túltápoztad, vagy egyáltalán nem tápoztad, stb.
2020. jan. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Alighanem túlöntözted.

A kimondottan vízigényes növények kivételével, a legtöbb növény inkább elviseli a szárazabb talajt, mint s túl nedveset, mert a gyökereitől a víz kiszorítja a levegőt.

2020. jan. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Hogy kezdett el száradni?

Alulról felfelé elkezdett sargulni és lehullani?

Ha úgy volt akkor nitrogén hiány. Az avokado elég tapanyagigenyes növény.

2020. jan. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!