Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Otthon » Kert

A kérdés

Van egy kaktuszkertem, de miota bent vannak a lakásban elkezdett mindegyiken megjelenni valami fehér dolog, ami úgy néz ki mint a korpa, de ha le akarom szedni nyúlós anyagú. Nem tudja esetleg valaki mi lehet az és hogyan lehetne kezelni?

Kérdések hasonló témákban: növény, betegség, kezelés, kaktusz, kaktuszkert

febr. 16. 01:01  Privát üzenet  

A válaszok

Találtam valamit, nem tudom, hogy ez lehet-e, vagy más:

[link]

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 90%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont febr. 16. 01:09 Privát üzenet
Valószínüleg gyapjastetü fertözése van, keress utána, és minél elöbb kezdd el kezelni, mert különben dobhatod ki az egészet.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont febr. 16. 07:55 Privát üzenet
Fújd le őket kicsit távolabbról Chemotox vagy hasonló spray formájú rovarirtóval.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont febr. 16. 09:28 Privát üzenet
A gyapjastetünek semmiféle "lefújós" szer nem árt, mert a "gyapja" miatt nem éri el a szer. Erre speciális szereket kell használni, és nem csak a növényt kell kezelni, mert a földje is tele lehet vele!

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont febr. 16. 10:16 Privát üzenet
Focikatalógus 728x90
Gyógyszertárban vegyél alkoholt és fülpiszkálóval törölgesd át a kaktuszokat. Ha kell, ismételd meg pár nap múlva. Nekem csak ez vált be.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont febr. 16. 23:11 Privát üzenet

Spilan, lemosásszerűen permetezve. Ha úgyis meleg helyen van, akkor megszárad egy nap alatt. Vagy szánd rá magad, és permetezés helyett végezz egy rendes öntözést. Rendes tartás mellett természetesen nem lenne szabad ilyenkor öntözni, de nálad úgyis pusztulásra vannak ítélve a szobában.

Azt tudod, ugye, kérdező, hogy a kaktuszokat télen hideg helyen kell pihentetni? Melegben tönkremennek, és abban az évben már virágzásra se lehet számítani.

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont febr. 17. 07:56 Privát üzenet
acelsziv nevű felhasználó válasza:

Én anno denaturált szesszel töröltem le a tetveket róla. Sajnos nagyon nehéz kivédeni őket.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont febr. 18. 08:52 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Letöltöttem egy appot. Ami nézi hol tart a ciklusom. Közepesen állt az appon a dolog meg fehér folyásom is volt és ugye akkor termékeny vagyok?
Feher tetovalast miert nem vallalnak? Azert mert jobban kopik ugye? De amugy ez nekem kifejezetten tetszik. Es feher vagy piros kis minta az sem tul gyakran vallalt dolog?
Aprò 1mm-es sàrgàs-fehér aprò tojás szerû dolog a szèkletben, konkretan melyik parazitara utalhat?
Kinyomtam egy pattanásnak tűnő dolgot a péniszemen amelyből először valami fehér dolog, aztán pedig vér jött. Jó ez történt 3-4 napja aztán becsomósodott várjak még vele, hogy...
Homlokomon vannak picike "puklik", amit ha osszenyomok kis fehér dolog jön ki, ez is mitesszer vagy ezt hogyan hívják és miként orvosolható?
Fültisztitaskor fehér faggyuszeru dolog?

Kérdések az Otthon rovatbólKérdések a Kert rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!