Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van egy kaktuszkertem, de...

Van egy kaktuszkertem, de miota bent vannak a lakásban elkezdett mindegyiken megjelenni valami fehér dolog, ami úgy néz ki mint a korpa, de ha le akarom szedni nyúlós anyagú. Nem tudja esetleg valaki mi lehet az és hogyan lehetne kezelni?

Figyelt kérdés

2020. febr. 16. 01:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Találtam valamit, nem tudom, hogy ez lehet-e, vagy más:


[link]

2020. febr. 16. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínüleg gyapjastetü fertözése van, keress utána, és minél elöbb kezdd el kezelni, mert különben dobhatod ki az egészet.
2020. febr. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Fújd le őket kicsit távolabbról Chemotox vagy hasonló spray formájú rovarirtóval.
2020. febr. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A gyapjastetünek semmiféle "lefújós" szer nem árt, mert a "gyapja" miatt nem éri el a szer. Erre speciális szereket kell használni, és nem csak a növényt kell kezelni, mert a földje is tele lehet vele!
2020. febr. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Gyógyszertárban vegyél alkoholt és fülpiszkálóval törölgesd át a kaktuszokat. Ha kell, ismételd meg pár nap múlva. Nekem csak ez vált be.
2020. febr. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Spilan, lemosásszerűen permetezve. Ha úgyis meleg helyen van, akkor megszárad egy nap alatt. Vagy szánd rá magad, és permetezés helyett végezz egy rendes öntözést. Rendes tartás mellett természetesen nem lenne szabad ilyenkor öntözni, de nálad úgyis pusztulásra vannak ítélve a szobában.

Azt tudod, ugye, kérdező, hogy a kaktuszokat télen hideg helyen kell pihentetni? Melegben tönkremennek, és abban az évben már virágzásra se lehet számítani.

2020. febr. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 acelsziv ***** válasza:
Én anno denaturált szesszel töröltem le a tetveket róla. Sajnos nagyon nehéz kivédeni őket.
2020. febr. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!