Kezdőoldal » Otthon » Kert » Valaki megtudná mondani...

Valaki megtudná mondani milyen növények láthatóak az alábbi képeken?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]



#növény #szobanövéynek
2020. febr. 17. 13:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A bal cserépben Fokföldi ibolya és kövirózsa van. A másik 2-t nem tudom.
2020. febr. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
szuper, köszönöm!
2020. febr. 17. 14:18
 3/8 anonim ***** válasza:
49%

Elég beteg dolog egy cserépbe tenni a kövirózsát meg a fokföldit. Meg még a moha is melléjük...

A kövirózsákat mielőbb menekítsd ki a szabadba, mert bent tönkremennek. Ha csak kihúzod őket a cserépből, és kihajítod az erkélyre, még azt is túlélik. A lakást nem. Fogj mondjuk egy 12-es cserepet, meg valami laza virágföldet, és ebbe ültetve tedd ki őket a szabad levegőre. Most már nemigen lesz akkora fagy, hogy - a benti tartás következményeként - gondot okozzon.

A fokföldit meg egy 10-es cserépbe, általános virágföldbe ültesd. Vagy ha csak 8-as van otthon, egyelőre az is elég. Ebben a nagyban az is tönkremegy, főleg, ha mindig nedvesen tartod a földjét.

2020. febr. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem épp a kérdésre válaszoltát. Azért volt minden abba a cserépbe dobálva mert ültetésre vártak. Még semmi nincs megfelelő helyre téve és ültetve. Engem inkább az érdekel hogy a felső kettőnek mi a neve.
2020. febr. 17. 16:31
 5/8 A kérdező kommentje:
párdon, a jobb oldalon levőknek.
2020. febr. 17. 16:33
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Akárcsak az első válaszoló, én is csak az első képen látható fokföldi ibolyát és a kövirózsákat ismertem fel.

A 3. válaszoló üzenetét annyiban egészítem ki, hogy a kövirózsa a nálunk előforduló leghidegebb telet is vígan kibírja a szabadban. Évről-évre én is az erkélyen tartom, különösebb károsodás nélkül (elhalnak ugyan az alsó levelei, amit tavasszal eltávolítok, de ez megtörténne a szobában is). Szereti a tápdús, laza, homokos talaj. Faluhelyen a kinti WC cserepére terítettek tehéntrágyát és abba szúrták be a tövét. Akkor kapott vizet, amikor esett. Kibírta!

Két éve az erkélyen akkora vastag virágszárat hajtott, mint a kisujjam. Igénytelen.

2020. febr. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A második talán balkáni harangvirág.
2020. febr. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
valóban, bár a dalmát harangvirág levele jobban hasonlít
2020. febr. 17. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!