Kezdőoldal » Otthon » Kert » Cserepes jácint ( három van...

Cserepes jácint ( három van egy cserépbe) mitől sárgul be? Levele és a virág megvan sárgulva/ száradva. Egy hete vettem tescoból. Lehet víz érte?

Figyelt kérdés

2020. febr. 19. 18:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
KI fogyott a táp anyag,éhes .
2020. febr. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez így normális.

Lakásban nagyon hamar elvirágzik, nem szereti a meleget.

Gondolom bent tartottad.

A víz kell neki, de szobahőmérsékleten eddig bírja, és kész.

Én is vettem többet is, de a hagymák miatt, ősszel ültetem ki szabadföldbe.

A jácintnak a természetben olyankor van a virágzása, mikor még fagyok vannak, vagy napközben néhány fok. Tehát pont most. Ehhez alkalmazkodott. Nem szobanövény.

Vágd le a virágos szárat, hogy ne tudjon magokat termelni, de a leveleket hagyd teljesen elszáradni. Így a tápanyag vissza tud húzódni a hagymába, és jövőre is fog virágozni. Ha hagyod magot érlelni, akkor nem lesz annyi ereje, hogy jövőre virágot hozzon.

Esetleg egy pici tápoldatot lehet neki adni, hogy azt is el tudja raktározni a hagyma.

2020. febr. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Most akkor ki lehetne még ültetni? Melegebb időben akartam azt hittem hideg lesz még neki 🤦🤦🤦 tegnap kitettem hidegebb helyre.
2020. febr. 19. 19:36
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Csak osszel.

Most hagyni kell elszaradni.

2020. febr. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Ha kiteszem ilyen időben a párkányra lesz baja?

2020. febr. 20. 10:52
 6/14 anonim ***** válasza:
71%
Ha lehet inkább ültesd ki.Szabad földbe jobb neki.Ha újra cserépbe szeretnéd tenni,akkor a levelek leszáradása után szed ki őketés őszig pihenestd,ha nem,akkor maradhat a földbe.
2020. febr. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
46%

Dehogy jobb neki most! miért írsz neki butaságot?

Nem értesz hozzá, a tavasszal virágzó hagymást nem ültetjük ki tavasszal, épp mikor elvirágzott! Nyugalmi időszak jön, a gyökereit sem kéne most megsérteni, márpedig úgy kiültetni nem tudod, hogy ne sérüljenek.

Kérdező, ne hallgass arra a válaszolóra, mert nincs képben.

Kitenni kiteheted, már erős fagyot nem írnak, ha mégis lenne -10, -20 fok, akkor beviszed, de -2 fokban kint lehet. Amíg el nem szárad, maradjon az eredeti cserépben.

2020. febr. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Kint van most a párkányon.

Úgy voltam vele ha már elvirágzik akkor mindegy aztán majd ősszel elültetem.

2020. febr. 20. 19:10
 9/14 anonim ***** válasza:
Talán,mert én nem tartom butaságnak.És szánékosan nem írnék rosszat.Nincsenek túl régóta hagymás növényeim,de úgy tűnik,hogy működik a dolog.Papám is kiszokta ültetni az amariliseket virágzás után és mindig szépek voltak neki.
2020. febr. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Találtam egy ilyet.


[link]

2020. febr. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!