Kezdőoldal » Otthon » Kert » Cserepes jácint ( három van...

Cserepes jácint ( három van egy cserépbe) mitől sárgul be? Levele és a virág megvan sárgulva/ száradva. Egy hete vettem tescoból. Lehet víz érte?

Figyelt kérdés

2020. febr. 19. 18:38
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a pacsi.
2020. febr. 20. 20:27
 12/14 anonim ***** válasza:

Ha már most sárga a levele, akkor jövőre nem lesz virága. Elvirágzás után még egy hónapig zöldnek kellene lenni a levélnek, hogy megtermelje azt az anyagot, amiből a jövő évi virág lenne. Tápanyagot is csak annyit adtak neki, ami a mostani virág kineveléséhez kellett, a jövő évi virághoz valót már nem.

A szobában tartott jácint elveszti a fagytűrését, pár fok mínusz elviheti.

Gyakorlatilag, ezek a cserepes hagymások alkalmi virágnak minősülnek, ilyen szép virágzásra már soha nem számíthatsz a kertben, mert ahhoz szakértő műtrágyázás kellene. Ha 2-3 év múlva lesz is virág, az sokkal kisebb lesz, mint a mostani.

2020. febr. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Több kérdésnél olvastam már ugyanezt a véleményt, így gyanús, hogy vagy ugyanaz az ember írja, vagy azokból a kérdésekből szedi a "tudását".

A valóság viszont nem ez.

Ugyanilyen szép virága lesz jövőre is, meg azután is, és ezt tapasztalatból mondom. Nem kell hozzá agrármérnöknek lenni.

Kell neki a hideghatás, aztán elkezdeni locsolni, és szépen virágozni fog. Minden évben.

Kis odafigyelés kérdése.

2020. febr. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Igen, ez a tény, hogy nem lesz szép a meleg lakásban tartott hagymás növény a következő évben. Ezt már többször, többeknek leírtam, mert ez a több évtizedes, sok embertől származó tapasztalatom. Te meg többször leírtad azt a hülyeséget, hogy ugyanolyan szép lesz.

Majd mutathatnál egyet.

2020. febr. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!