Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha a bolti kapia paprika...

Ha a bolti kapia paprika magját vetem el palantanak abbol lesz valami?

Figyelt kérdés

2020. febr. 24. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem. Tekintettel arra, hogy az a mag nem érett.
2020. febr. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ilyet az ősszel kellet volna.Megszárad ,és most elvetni .

Valami lesz,de nem biztos hogy olyan,mint amikor vetted .

Magnak szoktam én is venni .

2020. febr. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 mindentudó99 ***** válasza:
Persze de értett legyen a paprika. K8szeded a magot megszárítod es kész. Ha érett a mag ki fog kelni
2020. febr. 25. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Lesz, csak senki nem tudja, mi.

Az őszi választ nem értem. Pont most kell magról vetni a paprikát, mit akartál mondani az ősszel?


Kérdező, az F1-es hibridek nem valók továbbszaporításra, márpedig a boltban kapott zöldségek nagy része ilyen magból van. Én nem javaslom. Kísérletezni lehet, de kb 50 Ft egy csomag vetőmag, ami szintén F1-es, és abból megfelelő paprikát tudsz nevelni.

Az F1-es magokat úgy alkották meg, hogy a fejlődő növény a lehető legjobb tulajdonságokat képviselje. Pl. ellenáll a kártevőknek, bírja a szárazságot, bírja a tűző napot, stb.

De ez csak a magból kikelő növényre igaz. ennek az utódain már visszaüthetnek a hátrányos tulajdonságok, és lehet, hogy a kis palántád mindenből a rosszat örökli. Ez is genetika, és előre senki sem tudja, hogy az F1-es növények utódai mely jó és mely rossz tulajdonságokat öröklik.

Nem mondom, hogy én nem próbáltam ezt soha, mikor egy finom bolti zöldséget akartam így szaporítani.

De 10+ év kertészkedés után már nem szórakozok ilyesmivel, nem éri meg.

Ma már szaporítok magamnak egyes növényeket, ennek annyi a titka, hogy egyszer kell megvenni a drága magot (300-500 Ft között), a lényeg, hogy ne F1-es legyen. Ennek már be lehet gyűjteni a magját, és jövőre elvetni.

Ha kezdő vagy, és szívesen kísérletezel, illetve gyors sikerélményre vágysz, akkor viszont egyelőre az F1 való neked, ezek olcsók, és hatalmas a választék.

2020. febr. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!!!!!
2020. febr. 25. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!