Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen gyártmányú elektromos...

Milyen gyártmányú elektromos láncfűrészt érdemes manapság vásárolni?

Figyelt kérdés

Apumnak 1 év körüli Bosch van, nem nagy szám.

Én leginkább egyutas raklapokat aprítanék a fűrésszel, olykor karvastagságú ágakat is néha.

Mit és mekkorát érdemes venni? Ára döntő szempont, de tartós is legyen lehetőleg.



2017. nov. 6. 19:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2kw,makita,oleo
2017. nov. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mennyit szánsz rá?


Nekem 2 éve a lenti gép van évente 15-25m3 vegyes hulladék fát vágok vele tökéletesen működik és meg vagyok vele elégedve.

[link]

2017. nov. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekünk is makita van, immár 7 éve vágjuk vele minden évben a méterben vett tűzifát.Eddig jól bírja, probléma mentes.
2017. nov. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hecht 2250... eleinte bizalmatlan voltam, de már második éve nyúzom... volt olyan, hogy 30köb fát aprítottam fel 1 nap alatt...
2017. nov. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Apámnak valami legolcsóbb/leggagyibb van, talán Einhell royal. Kék színű műanyag ház, sárga gombokkal.

Alkalmi (évi 3-4 m^3) favágásra neki megfelel.

Nekem nem kéne. Lánc könnyen megakad és/vagy leugrik.

A ritka használat mellett is elkopott a hajtásban valami műanyag! fogaskerék. Meglepő módon után lehetett rendelni, de csak egy helyről az országból (Békéscsaba) és elég horror ára volt (~8k Ft). Szerintem nem érte meg, de az öreg így akarta.

2017. nov. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azért az einhellt ne nevezzük már a leggagyibbnak :D
2017. nov. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
bosch
2017. nov. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Azért az einhellt ne nevezzük már a leggagyibbnak :D"


Nyugodt szívvel lehet gagyinak hívni.

Egy hajszállal jobb mint a Straus, de így is silány műanyag burkolat, a fém belső részek spirátel ötvözet.

A Bosch barkács kategóriás(zöld szinű) gépeihez is le van maradva még úgy is, hogy az elmúlt években rosszabb minőségben gyártott mint eddig.


Amúgy szeretem az ilyen okos embereket, akik életükben nem dolgoztak minőségi szerszámmal és úgy istenítik az általa otthon "dísznek" tartott gépszerűséget.


Makita teljesen jó megbízható márka. A nagyobb igénybevételt kitünően bírja.

A barkács (piros) gépeit viszont nem ismerem.

2017. nov. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Képzeld dolgoztam és dolgozok is, Dewalt alá nem adom, mivel asztalos vagyok...

De az einhell a barkács kategóriában egy jó kisgép márka... ok lehet, van 1-1vackabb konstrukciójuk, nekem pl a fűnyíróm einhell, a műanyag részek már az első nap megpattantak 1-1 kavicstól, +van egy fa kereke már, de motorikusan elpusztíthatatlan, pedig 7000négyzetméteren nyúzom a kis tologatóst már 5 éve heti 1* szezonben... van egy csomó 1* használatos kínai fos, hipermarketek rendszeresen szeretik árusítani őket, na az valóban a leggagyibb fos... de az einhellt legagyizni... tény nem a barkács a fő profiljuk, szivattyúkban jobbanbotthon vannak, de megfelelő karbantartás mellet remek kis barkácsgépek...

2017. nov. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A Dewalt pl jó márka, aksis gépekkel dolgoztam már, és szerintem jobb mint a Makita.


Viszont voltam már jópár kis és nagy asztalos műhelyben, de sehol nem használtak Dewalt gépet, hanem kifejezetten faipari gépeket gyártó márkákat láttam. Ahogyan az autóiparban ott a Berner cég (Bosch cég gyártja, de a Bosch felső kategóriás gépei tovább fejlesztve, a gépeit, pedig csak cégeknek árulja.)

Az asztalosoknak is így megvan a márkakörük, úgyhogy elég érdekes, hogy te Dewaltot használsz.


Hogy tartozna már a középkategóriás gépeknél a nevesebb szerszámokhoz?

Pont te írtad, hogy a fűnyíródnak a burkolatát pár kavics már megrepesztette. Ráadásul már az eggyik kereke is kuka.

Akkor hol is van bármi minőség?

Ez is csak a gagyi sárgágát bizonyítja.

2017. nov. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!