Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hol lehetne kb 4.5 köbméter...

Hol lehetne kb 4.5 köbméter földet venni magaságyásba?

Figyelt kérdés
(Budapest.) Készítenék magaságyásokat, de megtölteni a szupermarketben kapható földdel kicsit drága lenne (és hosszú ideig tartana, mire hazaviszem a sok zsákot). Van erre egy jobb alternatíva? Kiszállítatni földet?

2020. márc. 6. 10:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%
Mondjuk én vidéki vagyok, de mi TÜZÉP-en vettünk 6m2 földet, amit ki is szállítottak.
2020. márc. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%
Bocs, nem 6 m2, hanem 6 m3.
2020. márc. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Én ezt föld nélkül oldottam meg. Minden kerti bozót, cserje, ág nyesedék ledarálásra kerül és a darálékkal van feltöltve a magaságyás. A darálékban ugyanúgy megélnek a növények, mintha földben lennének.
2020. márc. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Tüzép jó ötlet, köszönöm! Megnézem, van-e...
2020. márc. 6. 11:29
 5/17 anonim ***** válasza:
29%

Az, hogy a darálékban megél az egy dolog.... De nem magaságyásba való, ahol termelni akarunk.

Én is a tüzépre szavazok, bár nem mindegy milyet veszel, mert ha tele van kár meg kórtevőkkel, gyommaggal, akkor kuka.

2020. márc. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
51%

#5

1-es vagyok

Hogy gyommal mennyire van tele, azt sajnos előre nem lehet tudni, de lehet azt kiszedni, vagy haszonnövényre nem káros gyomirtóval kezelni.

És léteznek talajfertőtlenítő szerek, amik kiirtanak minden férget, ezeket alkalmazzák, amikor vakond van a kertben.

Keress rá a talajfertőtlenítőkre, számtalan lehetőség van!

2020. márc. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
21%

A második évtől úgyis tele lesz gyommaggal, mert viszi a szél. Legfeljebb kicsivel többet kell gyomlálni, nem egy nagy terület. Az ilyesmit úgyse termelésre, hanem unaloműzésre csinálja az ember, ahhoz meg pont jó, ha félórával többet lehet vele pepecselni. (Anglia az más, ott termésnövelő oka van a magaságynak, a hűvös éghajlat meg a sok eső miatt.)

Az olyan talajfertőtlenítő, ami a gyommagokat is viszi, az egyes haszonnövényeket is visz, tehát nem jó.

Ilyen magaságyat általában a fullamatőrök csinálnak, akiknek nincs igazi termelési tapasztalatuk, ők meg nagyon félnek minden vegyszertől, mert nem tudják, hogy mi micsoda, és egy kalap alá vesznek mindent.

Én a kérdező helyében beírnám a gugliba, hogy "budapest termőföld szállítás". Nagy árkülönbségek vannak. Lehet rendelni olyat is, ami eleve trágyás. Hogy milyen minőség, meg nem valami éretlen, égető trágya van-e benne, az lutri. De aki nem termelő, az úgyse tud megalapozott véleményt mondani a talajról.

2020. márc. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Tüzép, vagy ha a közelben látsz földmunkát, építkezést talajmunka fázisban, akkor megkérdezed a művezetőt, esetleg az egyik billencs sofőrjét. 4-5 m3, az egy autónyi nagyjából, mérettől függően. Feketén simán elnyomnak neked egy kocsi földet jópénzért
2020. márc. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

7-es, ne keverd a gyomirtót a talajfertőtlenítővel!

A talajfertőtlenítő ez:

[link]

vagy ez:

[link]

...és még van egy pár fajta.

2020. márc. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
22%

Nem keverem, hanem vannak ismereteim, amik neked nincsenek.

Egyes talajfertőtlenítők nemcsak az állati kártevőket viszik, hanem a gyommagokat is. Pl.:

[link]

Nem tudtam, hogy te ezeket nem ismered, és mivel először a gyommagokat említetted, a következő mondatban meg a talajfertőtlenítőt, ezért azt gondoltam, hogy az ilyen általános talajfertőtlenítőket javaslod a kérdezőnek. És leírtam, hogy ez miért nem jó ötlet.

2020. márc. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!