Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hol lehetne kb 4.5 köbméter...

Hol lehetne kb 4.5 köbméter földet venni magaságyásba?

Figyelt kérdés
(Budapest.) Készítenék magaságyásokat, de megtölteni a szupermarketben kapható földdel kicsit drága lenne (és hosszú ideig tartana, mire hazaviszem a sok zsákot). Van erre egy jobb alternatíva? Kiszállítatni földet?

2020. márc. 6. 10:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
81%

De, pedig összekevered, és pont neked nincsenek ismreteid.

A gyomirtóból van totális és nem totális.

Van, ami mindent visz - ez az olcsóbb, mert nem válogat.

Viszont a másik képes különbséget tenni gyom és kultúra között, éppen ezért nagyon drága.

Ne hangoztasd ennyire az ismereteidet, ha ilyen ostobaságokat írsz.

2020. márc. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
22%

Nem sikerült elolvasni a linkemet? Hm. Pedig a leírás legelső mondatában ott áll: "csírázó gyomok elleni talajfertőtlenítő készítmény".

Gyomirtóról egyáltalán nem írtam. Ha már az olvasással is ilyen komoly problémáid vannak, akkor nem lenne szabad lepontoznod senkit.

2020. márc. 8. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
34%
Neked mire fel van ekkora arcod minden egyes kérdés, mikor csak úgy ömlik belőled a hozzá-nem-értés?
2020. márc. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
68%
Az, hogy talajfertőtlenítőnek írja egy dolog. A talajfertőtlenítő az állati eredetű kártevőkre és a kórtevő gombákra/baktériumokra hatnak. Az, hogy kevertek bele gyomírtót is az egy dolog. De attól még ez két külön fogalom.
2020. márc. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Egy másik hozzá nem értő, aki szintén nem képes elolvasni a linket, amiről véleményt mond...

Nem, nem kevernek hozzá gyomirtót.

A linkelt szernek egyetlenegy hatóanyag van, a dazomet, és semmiféle más.

Az első mondatot már külön idéztem a diszlexiás cimborádnak, de most idemásolom neked a második és harmadik mondatot:

"Hatóanyaga: 98,0 % dazomet

A Basamid® G hatóanyaga a talajban nedvesség hatására több olyan komponensre bomlik, amelyek a növényi és állati szervezeteket egyaránt elpusztítják"

De nem szeretném idemásolni az összeset, tessék rákattintani a linkre, és keresni valakit, aki el tudja olvasni és képes értelmezni. A NÉBIH által jóváhagyott biztonságtechnikai adatlap linkje is ott szerepel, tehát a 11-es válaszoló ne írja le a szokásos érvét, hogy a gyártó nem tudja, mit gyárt.

Olyan szó nem létezik, hogy "kórtevő". Van kártevő, ami az állati károsító, és van kórokozó, ami a betegség.

Most itt nyelvészeti kérdésekbe nem akarok belemenni, hogy hogyan alakult ki a talajfertőtlenítés szó és mit jelent, de ha nem tudsz aludni miatta, azt is kifejtem neked.

2020. márc. 11. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
51%

6-os vagyok és én írtam azokat a gondolatokat, ami ezt a teljesen értelmetlen vitát, amit a 85%-os generál, elindította:

Nevezetesen:


"Hogy gyommal mennyire van tele, azt sajnos előre nem lehet tudni, de lehet azt kiszedni, vagy haszonnövényre nem káros gyomirtóval kezelni.

És léteznek talajfertőtlenítő szerek, amik kiirtanak minden férget, ezeket alkalmazzák, amikor vakond van a kertben."


Nem tudom mi a fenét lehet ezen ennyit ragozni, csak a hülyének nem világos!

2020. márc. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
69%

A helyszín: Mezőgazdasági bolt, Gazdabolt


"Jó napot kívánok! A segítségét szeretném kérni!

Szükségem lenne olyan gyomirtóra, ami csak a gyomokat nyírja ki, de a paradicsomra, vagy a paprikára nem káros.

És még szeretnék olyan talajfertőtlenítőt is venni, ami elpusztítja a pondrókat, lótetűket és egyéb földben élő kártevőket! Köszönöm szépen!"

Ennyire egyszerű!

2020. márc. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!