Kezdőoldal » Otthon » Kert » One olyan Pál-ma, ami McÉl a...

One olyan Pál-ma, ami McÉl a mi éghajlatunkon is? Amit kevés hónapra kell csak letakarni/bevinni? És lehetőleg öt-tíz méterre azért megnő?

Figyelt kérdés
Bocsi a szóviccekért, komolyabban kérdezem annál, mint ahogy fogalmaztam. :)

#Magyarország #éghajlat #magyar #erdő #pálma #pálmafa #vegetáció #pálma fa #Miért Nem Látod Palit Az Erdőben? #Mert Pál Ma Fa
2020. márc. 19. 15:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Bevinni egy 5-10 méteres pálmát? Ez nem szóvicc...

Vannak olyan pálmák, amik védett helyen áttelelnek a szabadban. Pl. Budán, emeletes ház falától 2 m-re lévő 3-4 m-es pálmákat láttam már. Trachycarpus fortunei, keress rá.

Kb. -16-ig bírják. Ha nálad szokott lenni ennél hidegebb, akkor ne költs rá. De ha megvan a védett hely, akkor mehet. Védettséget ad: jó fagylefolyás (domboldal), épületek által biztosított hőszennyezés és szélárnyék (fal közelsége), nagyvárosi környezet, stb.

Nekem magról volt vagy tíz, több telet elviseltek a szabadban, a többséget eladtam, a maradék kettő meg úgy 4-5 éves korban megfagyott, -20 körül.

2020. márc. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2020. márc. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Itt keresgess:

[link]

2020. márc. 20. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!