Kezdőoldal » Otthon » Kert » Télen a műanyag balkonládákat...

Télen a műanyag balkonládákat érdemes bevinni, mert több évig lesz jó, ha nem marad kinn fagyban?

Figyelt kérdés

2016. febr. 11. 23:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A műanyagokat a napfény (annak is az UV komponensei) sokkal nagyobb mértékben károsítják, mint a hideg. A hidegtől csak rideggé válik, de felmelegedés után visszatér a műanyagok rugalmassága. Tehát ha olyan helyen van a balkonláda, ahol biztosan nem éri erős mechanikai hatás a hideg alatt (nincs belerúgva vagy ráejtve valami), akkor csak ezért felesleges bevinni. Annál is inkább, mert a műanyagokból még évek múltán is párolog az oldószer, ez pedig melegben felgyorsul, vagyis melegben hamarabb veszíti el a rugalmasságát mint hidegben.


Tehát összességében a műanyagok akkor bírják a legtovább, ha hidegebb, (nap)fénytől védett helyen vannak tárolva.

2016. febr. 12. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jól írja az első, az UV teszi tönkre pár év alatt a balkonládákat. Csak a nagyon drágák UV-állók.

Ha le vannak véve a peremről, és mondjuk a fal mellett egymásra pakolva, ronggyal betakarva, akkor az elég.

2016. febr. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

és nem lehet valami UV védő sprével befújni? Tényleg tönkremegy 2 év alatt, ha kint van nyáron, amikor szeretném, hogy kint legyen?


én baromi drága spéci vízkultúrás ládákat vettem, egy vagyon volt, jó lenne ha nem menne tönkre pár év alatt

2016. febr. 12. 20:00
 4/5 anonim ***** válasza:
De, biztosan lehet ilyen UV-védő sprayt is kapni (gyakorlatilag egy magas faktorú naptej is hasonló), de nem vagyok róla meggyőződve, hogy olcsóbb spray-vel fujkálni havonta, mint két-három évente venni 200 Ft-ért egy új virágládát.
2016. febr. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3-4 évet azért még az olcsóbb ládák is kibírnak, de a színük már nem olyan a második év elejére sem.

Én is gondolkodtam már rajta, hogy lefújni valami olcsó, 600 Ft körüli festékspray-vel. (A megvalósításig még nem jutottam...)

2016. febr. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!