Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha egy oszlopot teszek a...

Ha egy oszlopot teszek a földbe, (jobban) tömörödik-e úgy a föld körülötte, ha körbeöntözöm vízzel?

Figyelt kérdés
Többször (jól) beöntöm
2020. márc. 29. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha utólag a felső réteget öntözöd, akkor nemigen. Helyesebb, ha fokozatosan töltöd fel földdel az oszlop körüli részt és közben rendszeresen döngölöd megfelelő döngölővel.
2020. márc. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi!! - Igyekeztem közben döngölni is
2020. márc. 29. 21:03
 3/6 mindentudó99 ***** válasza:
Igen. Ezt iszapolásnak nevezik.
2020. márc. 30. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm!!
2020. márc. 30. 13:18
 5/6 anonim ***** válasza:

Víz nélkül csak a porszáraz földet tudod rendesen ledöngölni, mert a nedves összeáll és hézagok maradnak közte, még rétegenként döngölve is, ez kilátástalan.

Én úgy szoktam, ahol van víz, hogy laza állagú földdel töltöm fel 4/5 részig a gödröt, nem darabossal. Nem döngölöm le, mert akkor nem megy közé a víz, csak annyira tömörítem pl. egy léccel ütögetve, hogy ne maradjanak levegős lyukak. Jól megöntözöm, amennyi kb. el tudja iszaposítani a betöltött földet (nálam egy diszperzites vödör víz), de nem lesz túl híg az iszap, csak olyan puha állagú. Akkor a gödröt teljesen feltöltöm földdel (itt már lehetőleg hantossal, ami nem issza a vizet), és bakanccsal taposgatom, mozgatva, hogy a sár teljesen kitöltse a helyet. Kb. negyed-félóra alatt a vízből annyi elszivárog, hogy ha ismételten feltöltöm földdel vízszintbe, és taposással beállítom rendesen függőlegesbe az oszlopot, akkor már nem megy el nagyon. Aztán megint várok egy kicsit (addig csinálom a következő oszlopot), és a felső réteget is megöntözöm, hogy az is összeálljon. Ősszel, mikor száraz a föld, és kikapja a vizet a gödörből, 2 nap után terhelhető az oszlop, ilyenkor a vizes altalaj idején inkább várok 5 vagy több napot.

Amelyik földemen nincs víz, ott meg nagyobbra ásom a gödröt, hogy beleférjen a lábam minden oldalról, és 10 centinként feltöltve sarokkal körbetaposok minden réteget. Több munka, és nem olyan jó hatásfokú, idővel el tud menni.

2020. márc. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!
2020. márc. 31. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!