Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen zöldséget lehet most...

Milyen zöldséget lehet most vetni konyhakertbe?

Figyelt kérdés

A net szerint a talajhőmérséklet 2-7°C, és vasárnap körül 3 napos lehűlés (levegőhőmérséklet éjszaka mínusz lehet), és utána felmelegedés.


A sárgarépamag tasakokon egyik márka 15°C talajhőmérsékletet ír, a másik 5°C-ot. Valaki, akinek

van tapasztalata, tud segíteni?


Spenót, petrezselyem, vöröshagyma, póré......?


(A kérdésben a "most" szó akkori most, amikor olvasod, tehát egy hét múlva az akkori állapotokra vonatkozik! )



2020. márc. 17. 13:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

"Spenót, petrezselyem, vöröshagyma, póré......?"

Ez mehet mind.

Borsó, saláta, fokhagyma, retek.

2020. márc. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

A kabakosokon, babon és kukoricán kívül kb. mindent lehet már. Egyes dolgok már inkább a szezon vége felé tartanak.

A zacskót nem mezőgazdászok nyomtatják, és a nyomdászok nem is feltétlenül kérik ki mezőgazdászok véleményét. A sárgarépa valóban 4-5 fokon csírázik.

2020. márc. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Most nyomtam a földbe két szem krumplit.

A mama mondta, hogy mehet.:)

2020. márc. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítséget! Akkor holnap nekifogok.

Céklát április-májusban lehet?

2020. márc. 17. 18:04
 5/17 anonim ***** válasza:
Igen, fajta függő.
2020. márc. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Tényleg, a céklának is korai most még egy kicsit, kifelejtettem. Azt április első napjaiban szoktam először. Kb. júliusig lehet később is, ha csak később szabadul fel hely. De olyankor már bizonytalan szokott lenni, mert a nyári hőség gyakran megöli a kicsi magoncokat. Meg nyáron már olyan sok kártevő van, ami imádja a frissen kelt céklát.
2020. márc. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Vetettem sokfélét, répaféléket, pasztinákot is, még amin gondolkodtam, a fejeskáposzta és a karalábé, utoljára hagytam, és végül nem maradt időm rá, még a tasakban van a magja.

Az időjárás nagyon azt jósolja, hogy hétfő-kedd-szerda hajnalban fagyni fog, még havat is jelez.

Nem fognak károsodni a magok a földben? Mulcsoljam valamelyiket?

Fejeskáp. és karaláb. jobb ha csütörtökön (márc. 26.) kerül a földbe, amikor már melegedés várható?

2020. márc. 20. 19:39
 8/17 anonim ***** válasza:

A földben nem károsodnak a magok. A káposzta meg a karalábé amúgy is nagyon hidegtűrő.

Én tegnap még a kerti virágokon gondolkodtam sokat, de végül elszórtam, kicsit még korai, de úgy néz ki, a jövő héten beázik a vetés, és ez megéri a kockázatot.

2020. márc. 21. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


"beázik a vetés, és ez megéri a kockázatot."


Ez mit jelent, milyen kockázat?

2020. márc. 21. 07:10
 10/17 anonim ***** válasza:

A túl korai vetés kockázatát. A talaj most kimondottan meleg, a néhány nap lehűlés is csak a felszínt fogja érinteni, utána gyorsan visszamelegszik a magok szintje is, tehát beindul a csírázás (gondolom). Aztán meg ha lesz egy májusi fagy, az elvisz mindent, ami ki lesz kelve. De ha nem lesz májusi fagy, mint ahogy az elmúlt években se volt, akkor meg megérte.

A másik kockázat pedig az lenne, ha száraz talajba vetek, és nem ázik meg eléggé, akkor nem indul el a csírázás. Vagy elindul, mert annyi nedvesség van azért, de gyorsan ki is szárad, és a csírázó mag is kiszárad, elhal. Rendes öntözési lehetőségem nincs, slaggal leveretni meg nem akarom a földet, mert annak több a kára, mint a haszna. Összetömörödik a felszín, kiszáradáskor az átázott rész kővé keményedik, és elválik az alsótól, amit nem ért az özönvíz.

2020. márc. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!