Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit tegyek hogy virágot...

Mit tegyek hogy virágot hozzon az orchideám?

Figyelt kérdés
Alig egy pár hónapja kaptam a lepke orchideámat de azóta sajnos csak egyszer virágzott. Leveleket hozott, valamint új léggyökér is fejlődik jelenleg csak sajnos virág nem. Arra is gondoltam hogy a szárakat vissza vágom.

2020. ápr. 9. 15:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne vágj vissza semmit,pihen egyszer csak megindul. Akkor viszont adjál neki tápoldatot.
2020. ápr. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nehogy visszavágd azt a szárat, amelyikről leszáradtak a virágok. Azon lesznek a következők.

[link]


fontos a páradús levegő és a félárnyék. A gyökere átlátszó "cserépben" legyen, mert a gyökereknek is fényre van szüksége. Ilyen edényben is árulják.

Nyáron vízzel permetezem, naponta többször is.

Most már egy darabig nem hajt virágzó szárat, lassan elnyílnak a virágok és pihenni fog.

Hetenként egy kaspóba teszem a "cserepével" együtt, vizet engedek rá, hogy a mulcs (földje) tele szívja magát vízzel. 1-2 óra múlva kiveszem a kaspóból és visszateszem a helyére. Ami víz a tálba kicsurog, hagyom, hogy lassan elpárologjon.

2020. ápr. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálam használt akvárium talajban-és táptalaj keverékében van van. JBL manadó, a táptalajra már nem emlékszem milyen. A manadó ilyen apró égetett agyaggranulátum, vízet nem is nagyon tartja, így a zárt cserép kötelező, vagy a tálca alatta. Átlátszó műanyag "cserepet" nem tartom lényegesnek. Locsolásra mindidg lágyított (RO) akváriumvizet használok ami növénytápozva van (konkrétan az akváriumból merek ki vizet). Kemény csapvíz szerintem nem való nekik. Ebben az összeállításban garantált a virágzás.
2020. ápr. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Még annyival kiegészíteném, hogy semmi extra bánásmód nincs nálam, simán locsolom őket. Konyhában vannak, az ablakban, nyugati oldalon, ott 2-3 óra után éri őket a fény
2020. ápr. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tudjátok mikor kell átültetni? Ami van már alul jön ki a gyökere, de tele van bimbóval, így nem merem átültetni.
2020. ápr. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%
Bármily furcsa, de a növényeknek hatalmas sokkot jelent a környezetváltozás, márpedig őket előbb üvegházban tartották majd kiszállították a kereskedőhöz, onnan meg a lakásba került. Megváltoztak a fényviszonyok, a páratartalom, a hőmérséklet, sőt az öntözővíz összetétele is. Ha nem rothadnak el a gyökerei, akkor újra virágozni fog.
2020. ápr. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nyugati ablakban nem szeretnek az orchideák. Tapasztalat. Tavaly télen áttettem én is 9-10 db-ot a nyugati oldalra, és nem hozott virágot közülük csak 1 db. A keleti fényviszonyoknál levők szinte mind hozott virágszárat. Most az idén máshogy oldottam meg, hogy elférjen 33 orchideám, de mind a keleti részen maradt. Meghálálták, szép virágokkal.
2020. ápr. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!