Kezdőoldal » Otthon » Kert » Belső bélelés nélkül is...

Belső bélelés nélkül is működik a magaságyás?

Figyelt kérdés
Készítettem egy magaságyást elég vastag pallódeszkákból, kb 1-2cm-s darabok, ha nem bélelem ki a belsejét kibír vajon 4-5 évet? Vagy mindenképp bélelni kell? Tapasztalatokra vagyok kíváncsi főleg :)
2020. ápr. 10. 15:05
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Fenyő palló esetében éppen kibír ennyi időt (bár azt az '1-2 cm-es darabok" kitételt nem értem). Egyébként nem nehéz a kibélelés felvágott fekete műanyag szemeteszsákokkal.
2020. ápr. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi. 1-2cm vastag deszkák úgy értettem. Biztos ami biztos végül geotextíliával kibéleltem. Köszi a segítséget.
2020. ápr. 10. 19:24
 3/4 anonim ***** válasza:

A geotextil átengedi a vizet.

Ez részben jó (nem pang), de a faanyagnak nem tesz jót.

2020. ápr. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

habár én magam még nem teszteltem, de amikor én is utánanéztem, mielőtt megépítettem az enyémet, a profik azt mondták 2-3 év általában (faanyagtól függ), de persze ez inkább minimum, ha mákod van 5 év is.


Akinek nagy kertje van és sok magaságyást tud csinálni, azok sokszor raklapokból csinálják és nem sajnálják, ha 2 év múlva elkorhad.

2020. ápr. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!