Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ezek az orchideák nagyon...

Ezek az orchideák nagyon csuffadtak?

Figyelt kérdés

[link]


Heti 1x locsolom őket, akit nem szívnak fel alulról, azt leöntöm róluk. Maga az ablak csak pár órára napos, hőmérsékletre inkább 10-15 fok.


Helyeztem át őket máshova?

Nem szeretném, ha kipusztulnànak😏


2020. ápr. 12. 19:37
 1/10 A kérdező kommentje:

Elnézést, * helyezzem akart lenni.


Tàpoldatot nem kapnak.

2020. ápr. 12. 19:38
 2/10 anonim ***** válasza:

Bocs, de mit jelent a csuffadt szó? Még sosem hallottam vagy olvastam sehol, pedig elég nagy szókincsem van.


A képeidet láttam, nekem semmi gázos nem jön le belőle, de nem értek túlzottan a virágokhoz (mint egy kertész), csak szeretem a szépet, a természetet és a növényeket.

2020. ápr. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Elnézést rosszul írtam. Csoffadtra gondoltam, ami azt jelenti, hogy aszott.

Csak egy kis segítséget várnék, hogy napfény kellene-e nekik több, vagy víz, mert eléggé olyan kis összeszikkadtnak néznek ki, de nem akarom kirohasztani sem őket.

2020. ápr. 12. 20:14
 4/10 anonim ***** válasza:
41%
Orchideának fény kell, rengeteg fény! És igen, igazad van, nem néznek ki jól. Valószínűleg ha elvirágzanak, megadják magukat sorban. Eleve lehúzott redőny, a legrosszabb lehetőség bármilyen virágnak. És miért nem kapnak tápot? 800 ft-ért egy évre való tápoldatot vehetsz, bár ha csak ez a két virágod van, akkor akár 5 évig is elég. Fény, fény és fény. Ettől függetlenül, ha így sárgul egy orchidea, már az is lehet, hogy nem megmenthető.
2020. ápr. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Megpróbálom átrakni másik ablakba.

2020. ápr. 12. 20:34
 6/10 anonim ***** válasza:
38%

Az orchideák azért(is) vannak átlátszó cserépben, mert akkor kell locsolni őket, ha a gyökereik fehérek vagy szürkék. Mihelyt meglocsolod őket, a gyökerek zöldes árnyalatúak lesznek és ameddig ilyenek, nem kell őket locsolni.

Nekem is - hosszas virágzás után - most "csoffadtak", mert időnként megpihennek. Pedig az enyémek igazán jól érzik magukat a helyükön, már hoztak nálam külön virágnyelet, bimbókat, virágokat.

Nem kell nekik a folyamatos napfény, de kell a világosság (nekem keletre néző ablakaim vannak), de nem szeretik a huzatot és a mozgatást.

Ha neked az ablakban vannak, akkor érheti őket huzat, vagy ha szellőztetéskor elveszed őket, utána visszateszed, lehet azt a mozgatást nem szeretik.

Egyébként nem néznek ki rosszul, amikor elvirágoztak a szárat ne vágd vissza.

Itt meglepő dolgokat olvashatsz, pl.:

bimbók elszáradásához vezet, "ha a közelében huzamosabb ideig érett gyümölcs van."

[link]

Ez is hasznos:

https://www.youtube.com/watch?v=y6QRmZgeHaE

2020. ápr. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Gondolom, nappal fel van húzva a redőny, nem?

Pár óra napsütés tökéletesen elég nekik.

Elég sárgásnak tűnnek a levelek. Ez csak a fotó hibája? A régebbi növényeknek mindenképpen tápoldat kell, az újaknak se árt.

2020. ápr. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem locsolás, hanem 20-30 perces áztatás kell nekik, utána le lehet önteni a felesleges vizet. Az orchideák gyökereinek vastag külső rétege szivacs módjára lassan telítődik vízzel, ezért kell az áztatás. Ha csak átfut rajta a víz, az nem elég a telítődéshez. A környezet páratartalma fontos, picit emelni kellene. Ahogy láttam, Dendrobium is van köztük, annak tartása nekem nemigen sikerült eddig, de a Cattleyákkal boldogulok.
2020. ápr. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Persze, csak estére van lehúzva a redőny. Az a baj hogy, ez északi ablak. A levelei sajnos valóban sárgák.
2020. ápr. 13. 09:14
 10/10 A kérdező kommentje:

[link]


Eddig mind a két virág egy plusz kaspóban volt benne. A lila virágnak a közvetlen kis cserepe nem is átlátszó hanem színtiszta fehér (kép). Ezt gondolom mindenképp át kell ültetni. Àtültethetem ebbe a lila, félig átlátszó műanyag kaspóba - az alja lyukacsos (kép)?


A fehér orchidea gyökerei szürkés fehérek voltak beáztattam őt vízbe, jól megszívta magát,körülbelül 5 perc alatt, most már zöldek a gyökerei.


A lila orchidea gyökereit nem is látom ugye, mert fehér a kaspó. De most azt is beáztattam egy picit, mert nem érzem túl nehéznek a virágot.

2020. ápr. 13. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!