Kezdőoldal » Otthon » Kert » Csili paprika magot készülök...

Csili paprika magot készülök palántázni. (későn van-e). Milyen mélyre tegyem a földben, és mennyire legyen nedves a föld?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 15. 19:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Kelésig bárhol lehet, szekrényben is, bármivel takarhatod kiszáradás ellen. Én is egy viszonylag sötét helyen tartom, mert ott meleg van, és elmegyek mellette naponta többször, észreveszem, ha kelni kezd, aztán viszem ki a világosra.

Kelés után meg már nem szabad semmivel takarni.

2020. ápr. 19. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Köszi!! És, ilyenkor nem kell öntözni (valamilyen gyakorisággal) - vagy tán nem is szabad?
2020. ápr. 19. 06:05
 13/19 anonim ***** válasza:

Mármint, kelésig? Legelőször beöntözöd, utána vigyázol, hogy a magok szintje mindig nedves legyen. Én a tetejére csak keveset szoktam, hogy összeálljon valamennyire, de azért ne mossa ki a magokat a víz, aztán alulról kapnak még jó sok vizet, és mivel elég sok föld van, ezért kelésig nem is kell öntözni. Ha nálad kevesebb a föld, akkor öntözni kell. Ez nem számít, csak hogy ne száradjanak ki a magok.

Kelés után kezdődik a palántadőlés támadása, onnantól kell a felszínt szárazon tartani, és alulról öntözi. Ha véletlenül átnedvesedik a felszín, mert sok vizet szív fel, az nem baj, csak folyamatosan ne legyen nedves.

2020. ápr. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!
2020. ápr. 20. 11:24
 15/19 anonim válasza:
Szia! Mi lett, kikeltek? :)
2020. máj. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Igen. Az ablakban vannak, kb. 6-8 cm magasak. Azt olvastam, addig nem érdemes kiültetni, amíg minden éjjel nincs legalább 12 fok. Hát, az most még nincs. De, azt sem tudom, hogy, ha már meglenne éjjel is mindig a kb. 12 fok, akkor ezeket már ki lehetne-e ültetni,vagy még milyen magasra kell nőniük?
2020. máj. 25. 19:07
 17/19 anonim ***** válasza:

6-8 cm-nek egy hónappal ezelőtt kellett volna lenniük.

Már rég ki kellett volna ültetni, szabad földben sokkal gyorsabban fejlődnek. Plusz begyökeresednek, mert az is időbe telik, emiatt 10-14 napig nem nagyon akarnak fejlődni, akármilyen az idő. Idáig itt volt a szép, napos nevelőidő.

2020. máj. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor rögvest ki is ültetem, aztán várom a csodát. Jövőre már okosabb leszek.
2020. máj. 26. 11:19
 19/19 A kérdező kommentje:
Bocs', talán nem értetted félre....az egész növény magassága 6-8 cm, nem a termése (bár, azt sem tudom, mekkorák lesznek a paprikák...ismerős adta a magokat....nem olyan mindennapi ismerős - inkább távoli. Tőle nem igazán akarok kérdezni semmit, mert akkor kiderülhet, hogy, bizony jó későn tettem földbe a magokat).
2020. máj. 26. 15:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!