Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hatalmas a cukkinim. Kiültethe...

Hatalmas a cukkinim. Kiültethetem a kertbe?

Figyelt kérdés
Pohárba ültettem cukkinit 6-án, de hatalmasra nőtt már most. Vagy 30-40 cm magas és 5 nagy levele van. Eléggé meg is nyúlt de a szára vastag. A fene gondolta, hogy ilyen hamar megnő ekkorára. Csak 2 hét múlva ültetném ki, de az nem hiszem, hogy tetszene neki. Kiültethetem most? Még mond 6-7 fokokat éjszaka. Nem akarom, hogy elfagyjon.
2020. ápr. 20. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Jobban bírja,mint a paprika.
2020. ápr. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A tökféléket azért nem szokták palántázni, mert átültetéskor megsérülhet a gyökere és erre nagyon érzékeny a növény. Remélem valamilyen tőzegcserépbe ültetted, hogy azzal együtt ki tud rakni.

Kiültetés előtt mindenképp edzeni kell a palántákat, folyamatosan szoktasd hozzá a kintléthez, szélhez, naphoz, hideghez.

Nekem már vannak hasonló méretű cukkinik a kertben, fólialagút alatt nőnek már kb. 3 hete, nagyon jól vannak.

A hideg éjszakákon - főleg kiültetés utáni napokban - még fedd le egy vödörrel vagy valami mással, ami védi őt a hidegtől.

2020. ápr. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen ilyen kis barna pohárban vannak amivel együtt él lehet ültetni. Érdekes amúgy amit mondasz mert a Bálint gazda honlapján láttam, hogy pohárba ültessam és később palántázzam ki. Ezért csináltam igy
2020. ápr. 21. 12:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Most még nagyon korán van neki, a hideg éjszakákat nem szereti, de nem tudod hibernálni ebben az állapotban, és ha már így jártál, akkor ültesd ki.

Ezek a vele kiültethető cserepek nem valók semmire, a nagyonamatőröket palizzák be velük. A rendes cserépből kiütött gyökérzet azonnal tud menni a kinti talajba, az ilyen cserépből meg csak 1-2 két után. Addig naponta kétszer, vagy többször kell öntözni. Mire áttöri a cserép falát, addigra a rendes palánta már be is állt, és fejlődni kezdett.

A többi az mind jó, amit írtak.

Még annyi, hogy ha túl nagyok a palánták a pohárhoz képest, akkor érdemes az alsó 1-2 levelet tőből levágni, hogy csökkenjen a párologtatás.

2020. ápr. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A gyökérzet már most áttörte a cserepet, remélem nem lesz gond. Pár napot várok mert most nagyon hideg van. Köszönöm a válaszokat
2020. ápr. 21. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!