Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fiatal goji bogyó gyökereit...

Fiatal goji bogyó gyökereit viszonylag erősen megsértve életben marad?

Figyelt kérdés
Megpróbáltam volna átültetni a másfél éve ültetett kis bokrot, oldalirányban könnyedén behatoltam két oldalról, de mikor aláfordítottam volna az ásót (igyekeztem kíméletes lenni), akkor nem volt "tartása" a gyökérnek",mintegy "feloldódott" a talajban (gondolom cérnavékonyságú gyökérszövettel terjeszkedett).

2020. ápr. 21. 11:07
 1/6 anonim válasza:
Lehetséges, hogy életben marad. Bár kicsi az esély rá :(
2020. ápr. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Erősen vissza kell metszeni. A törzs maradjon, és ennyi, minden oldalágat vágj le, esetleg 2 cm csonkot hagyhatsz. Hajtani fog, amennyihez elég a gyökérzet.

Azt gondolom tudod, hogy törzsesnek érdemes. Ha nem így csináltad eddig, akkor itt az idő, egy erős szálat köss egy karóhoz vagy betonvashoz, a többit takarítsd le.

2020. ápr. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen! Nehany aga eddig lekonyult, de a tobbi tart szepen. Vegulis nem ultettem at, nem mertem. Azert nem, mert egyreszt igy kevesbe cincaltam szet, masreszt csak attol tartottam, hogy a mellette kb. 60 centire allo jostat elnyomna a terjeszkedo gyokereivel (szabadabb teruletet neztem ki neki, de mar hagyom). A "torzses" azt jelenti, ne hagyjam bokornak, hanem legyen egy fo torzse? Ezt meg nem tudtam.
2020. ápr. 22. 12:35
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem csak a gyökereivel nyomja el, hanem a méteres ágaival is beborítja.

Ha nem törzses, akkor a hosszú, lelógó hajtásvégeken fejlődő termés mind a földre lóg. Törzs esetén meg azért a hosszabb hajtások fentebb fejlődnek, a lentebbiek rövidebbek, ergo nem lógnak le annyira. (A törzs felső felén is lehet ágakat hagyni.)

A fiatal növénynek elég 1 törzs, aztán a következő évtől 2-3, aztán ha tudod öntözni meg trágyázni, akár ennél több is lehet. Nálam kb. 130 cm magasak a betonvasak, amihez kötöttem.

Lisztharmat elleni permetszert tarts otthon, ha termést is akarsz enni...

2020. ápr. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszi!
2020. ápr. 22. 19:13
 6/6 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik, nem nagyon hatotta meg. Megöntöztem kicsit, visszaiszapoltam, ahogy visszatettem, most ránézésre, mintha mi se történt volna. Azért igyekszem kordában tartani a kisasszonyt, ne nyomja el a többieket.
2020. ápr. 25. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!