Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen háti permetezőt válassz...

Milyen háti permetezőt válasszak? Többi lent.

Figyelt kérdés

Tegnap vettem egy Buffalo nevű 16 literes háti permetezőt, de olyan silány minőségű, összeszerelés közben máris eltört egy műanyag alkatrésze. 4 éves gyereknek lenne jó kis kertészt játszani.

Ha tudtok segíteni, kérlek konkrét és bevált típust mondjatok.

Kézit mondjuk 10 e forintig, akkumulátorosat 15 e-ig.

8-10 gyümölcsfa van az udvaron, tehát nincs szó nagyüzemi használatról.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2020. ápr. 25. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Vidd vissza, és cseréltesd ki, ami eltört. Vagy ha valamiért nem tudod, akkor próbálj olyan alkatrészt beszerezni, ne költs feleslegesen.

Ezek az olcsó kínaiak általában elég tartósak szoktak lenni. Neked nagyon nem volt szerencséd, de ez nem jellemző. Nekem két helyen két egyformán kinéző van, az egyik nevét nem tudom, a másik a létező legbóvlibb, nagyon olcsó Straus. A régit legalább 10 éve, a Straust 4 éve használom, és tökéletesen működnek, semmi bajuk nincs. A régi markolatában tavaly tömítést cseréltem, a Straussnál meg a pánt kapcsát szétrágta a kutya, de ennyi gond volt csak velük.

Ennyi fához akkumulátorost nem érdemes, ha valami különbet szeretnél, akkor a motoros légszállításos lenne az, 30 E körül, de persze az is csak kínaiban.

2020. ápr. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot. Ezzel is beljebb vagyok, hogy tudom, hogy a Straus nálad bevált. Ja, persze visszavittem, rögtön vissza is kaptam az árát.
2020. ápr. 25. 20:33
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekünk Vegyépszer permetező van 1982-ből, kb. 30 évig 1000 nm-es szőlőben volt használva, ma is van használatban van, bármilyen alkatrész kapható hozzá.


Ugyanazt gyártják most is, csak más néven, közel 30 ezer forint.


Jófogáson használt Vegyépszerek 10 ezer forinttól kezdődnek.

Ha veszel egyet, egész életedben kiszolgál majd ennyi fa mellett.

2020. ápr. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nos nekünk pont ilyen van, de elromlott, orrán száján folyik a permetszer, nincs aki megjavítsa, én meg nem értek hozzá sajnos.

2020. ápr. 25. 22:20
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen Vegyépszeres volt, állandóan volt valami baja, szerelni kellett, aztán 25 év alatt annyira szétkoptak a belső részek, hogy a tartályon kívül mindent cserélni kellett volna, mert nem tartotta meg a nyomást, új golyókkal se. Nem költöttem a hulladék javítására 6-8 E-t, hanem megvettem kétezervalamennyiért az első kínait tíz éve, és az tökéletesen működik, meg fele súlyú, nem dugul el tízpercenként, és az utolsó csepp víz is kimegy a tartályból, a Vegyépszeresből nem ment ki új korában se. 6 kínait lehet venni egy Vegyépszeres árán, és kb. 2-3 kitart addig, ameddig a Vegyépszeres. Még akkor is jobban jössz ki, ha véletlenül belefutsz egy ilyen rossz gyártmányba, mint ez a mostani.
2020. ápr. 26. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az utolsó válaszát, nem gondoltam volna hogy ezek a pillekönnyű cuccok is lehetnek tartósak.
2020. ápr. 28. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!