Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen virágokat ültessek?

Milyen virágokat ültessek?

Figyelt kérdés
Elkezdtem az udvarunkban egy kis kertecskét létrehozni, de nem tudom milyen virágokat ültessek. Olyat szeretnék ami, hogyha most elültetem egész nyáron virágzik, fontos számomra az is hogy évelő legyen. Köszönöm a válaszokat előre is!

2020. ápr. 27. 10:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Elsőként nézd meg, hogy milyen a talajod, milyenek a fényviszonyok, és ahhoz keress növényeket. Én is jól elterveztem, milyen virágot veszek és mit hova rakok, de hát ember tervez, növény döglődik - nekik is van beleszólásuk abba, hogy hova szeretnek kerülni. :)))

Pl. ha beírod keresőbe, hogy "évelő virágok napos helyre" akkor biztos kapsz találatokat.

2020. ápr. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy jön valami nálam tapasztaltabb kertész, de nekem most egyetlen olyan virág se jut eszembe, ami évelő, és egész nyáron virágzik. Ez a kettő nagyjából kizárja egymást.

Olyan évelőt tudok esetleg, ami 2-3 hónapig virágzik, mondjuk, a kúpvirág, vagy a phlox. De egész nyáron virágzót...

Ha sok virágra van szükséged, akkor vegyél egynyáriakat. Vagy mondjuk törpedáliát, ha annak a gumóit el tudod tárolni, akkor jövőre már nem kell venni.

2020. ápr. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!