Kezdőoldal » Otthon » Kert » Folyton termő balkon eper...

Folyton termő balkon eper tàpoldatozàsa bio szerves tàpoldattal?

Figyelt kérdés
Már kétszer használtam a balkonon lévő eper levelekre fújva bio szerves tàpoldatot a flakonon szereplő hígitàs szerint (1 liter/10 ml) kétheti. Viszont akkor még nem tudtam, hogy van kifejezetten eprekre való. Gond lehet belőle, akàr eper elfogyasztása (biztos arra is ment valamennyi), akár növény fejlődése szempontjából? Ezen a tàpoldaton azt írja, hogy szobai, balkon és szabadföldben ültetett növények számára.

2020. ápr. 30. 06:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet gond.

De inkább beöntözve használd.

2020. máj. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A tápanyagok felületre rakódott részét úgyis lemossuk a gyümölcs fogyasztása előtt.


Az, hogy "eperre való tápanyag", nem a fogyaszthatóságot befolyásolja, hanem a növény és termés koplex fejlődését segíti elő. Szerintem nincs azzal gond abból a szempontból.


Az viszont nagyon jó, hogy a növény levelére használod a tápoldatot és nem a talaján használod, mert az eper gyökerei érzékenyek a töményebb tápanyagokra.

volt nekem is eper az erkélyen és gyönyörűen termett.

2020. máj. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen volt az eper az erkélyen...


[link]

2020. máj. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"mert az eper gyökerei érzékenyek a töményebb tápanyagokra."

De ő nem töményet használ. A levél kisebb töménységet visel el, mint a gyökerek.

2020. máj. 2. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat :)
2020. máj. 2. 07:48
 6/8 anonim ***** válasza:

A 4-esnek válaszolok.

Igen, én is ezt mondom, hogy a levélen keresztül tudja jobban felvenni a tápanyagot, akár 1-2%-os oldatból is, ami a gyökereket már megégetné.

Szóval jó ez így.


A termés, azaz virágzás indukáláshoz foszfor túlsúlyos műtrágyát használtam. Attól szinte "megvadult" a bokor, úgy öntötte a virágokat majd a termést.

2020. máj. 7. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az ilyen leváltápizással egyidőben érdemes tiszta vízzel megöntözni a fölfet alatta, hogy a lecsepegő töményebb anyag tovább híguljon.
2020. máj. 7. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Beöntözéshez a mennyiségek miatt szoktak kisebb dózist írni. Nem égetné meg a gyökereket, hanem egyszerűen túl sok lenne a növénynek, ha túl gyakran ilyen sokat felvenne.

Levélre szórva egy tő eper leveleire ki tudsz permetezni mondjuk 1 ml bekevert szert. Beöntözéssel ugyanannak a tőnek a cserepére ráöntesz 1 dl bekevert szert, vagyis 100x annyit. És cserép esetén ezt az eper záros határidőn belül fel is veszi. Tehát még ha fele töménységre van is keverve, akkor is 50x annyi tápanyagot vesz fel a következő pár napban. Levélre kiszórva általában évi 10-nél kevesebb használatot írnak, vagyis levélen keresztül egész évben nem tudsz annyi tápanyagot adni a növényednek, mint egyszeri lájtosabb beöntözéssel. Ezért jobb talajon keresztül használni. Levélen keresztül csak kényszerűségből érdemes adni, ha valami talajprobléma miatt nem tud felvenni valamilyen elemet, mert mondjuk elmeszesedett a földje a csapvíztől, vagy ilyesmi.

2020. máj. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!