Kezdőoldal » Otthon » Kert » Virágnak való földbe is...

Virágnak való földbe is szabad / lehet zöldséget ültetni?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztem új lakásba, az előző lakó igen csak szerette a virágokat és a balkonon sok elszáradt növény van, javarészt szerintem virágok lehettek. Nem nagyon szeretnék kimozdulni itthonról a járvány miatt, így gondoltam néhány zöldséget pl hagymát ültetnék ebbe a földbe. Nem zavar az ha elvileg nem nevezhetem BIO-nak a saját termésemet, sőt, az sem ha nem lesz gazdag termésem. De aggaszt hogy esetleg nem lesz ehető a zöldség mivel valami virág táp oldat flakonjait találtam a balkonon, gondolom ezzel lett kezelve, próbáltam utána nézni. NPK 4-6-6, Floraline Orchideen Dünger. Elvileg nincs benne semmi kártevők ellen. Gondoltam veszek földet, de futárszolgálat nem hozza el, viszont a magokat minden további nélkül bedobják a postaládába, egyébként itt csak élelmiszer üzletek vannak nyitva, (Hamburgban lakok)

2020. ápr. 9. 09:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet persze.
2020. ápr. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Méreg nincs a földben, viszont lehet, hogy már semmit nem ér az elhasznált, gyökerekkel tele lévő föld. Ezt csak úgy tudhatod meg, ha kipróbálod. Tápoldatozni mindenképpen kell majd. Lehet venni kimondottan zöldségnövényeknek való tápoldatot. Berlinben lakó ismerős szokott hozni olyat. Ha ilyet esetleg mégsem kapsz, akkor meg kis kiszerelésben (1 dl) vegyél leveles dísznövények valót, meg virágos növényeknek valót. Az első időszakban csak a leveles növényeknek valót használd, utána az első bimbó megjelenésétől a virágzó növényeknek valóval felváltva használd.
2020. ápr. 10. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Megtudhatnám mi a táp oldat neve? Köszönöm a válaszodat.
2020. ápr. 10. 19:56
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem nekem hozza, hanem az itthoni lakhelyére, ahol a családtagjai élnek. De szerinte ott sokféle van, és olcsón. Keress rá.
2020. ápr. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!