Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fűkasza 100-150 ezer forintért?

Fűkasza 100-150 ezer forintért?

Figyelt kérdés
Egy 600-700 négyzetméteres buckás terepen kellene használnom. Most egy, anno még Lidlben kapható Florabest névre hallgató kaszám van, hát nem is minősítem inkább, a 15 centis gazt már nagyon nehezen viszi el. Kár volt megvennem. Most viszont tudnék venni valami jobb minőségűt, de melyik, ami megbízható 100-150 ezer forintért, ami valóban meghálálja, ha karbantartják? Partner, Mcculloch?
2020. ápr. 30. 23:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Husqvarnával és Stihl-el van tapasztalatom, bármelyiket megvenném. Dicsérik még az Oleo-Mac és a Makita gépeket is.
2020. máj. 1. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az Mc úgy tudom, hogy gyakorlatilag egy Huski középkategóriás változatban.
2020. máj. 1. 06:13
 3/11 mindentudó99 ***** válasza:
62%
Mc jó minőség. De nézd meg ezt is pl. Hikoki régi nevén Hithachi. Kiváló gép. Többször leírtam mar itt nekem is ilyen van. Tizeneve hiba nélkül megy. Ráadásul most nagy leárazások vannak. Belinkelek egyet neked 40 köbcentis. Az már egy komoly gèp. [link]
2020. máj. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Készíts be ropit, mert hosszú leszek! :D


Úgy 15 éve vettünk egy Stihl Fs90-es kis gépet. Akkoriban még nem nagyon terjedtek el ezek a piacos kaszák mifelénk, a szatelit márkák, mint a Mccullogh, meg pláne nem. Ez egy kis 29ccm-es kasza, damillal és késekkel.Egy kb. 1000-1200nm-es területet tartunk vele karban. Ott volt, hogy nem 15centis, de 150-es gazt, méteres parlagfüvet késeztem vele, nem egyszer. Gyakorlatilag kisebb bozótosokat lerendezett. NYilván lassabban, mint egy profi bozótírtóval, de ha egy órát ment egyhuzamban, akkor sem nyekergett. És én nem állok meg 30 percenként még damilos fordulaton sem. Szóval kapta az ívet az elmúlt években, a karbantartás annyi volt, hogy egyszer benzincsövet cseréltek, egyszer (!) gyertyát, és tavaly állítottak a motoron, mert túlpörgette az alapjáratot.

Hajtásszög még eredeti,mondjuk azt kenjük rendesen, hengerhez, dugóhoz még nem nyúltak, pedig apám piros Stihl ásványi (!) olajjal keverte mindig az 1:40-es keveréket.


Van egy második gépem is, egy Demon 55 köbcentis kínai csoda. Valójában nem sokkal érződik erősebbnek a Stihlnél, anyagában valamivel jobb, mint a mostani Straussok. Ezzel még csak kb. 10 munkaórát vágtam, föleg damillal. Ezt már pihentetem, bejáratás is megvolt. 95-ös benzinnel a tankban telelt át, 5. rántásra indult április elején. Ha szeretsz bütykölni, van piac a közeledben, ahol alkatrészt tudsz venni, akkor kalandvágyból meg lehet próbálkozni egy ilyennel. Főleg ilyen kis területre.

De ha jó kaszát akarsz, és nem fáj az a 150k, akkor én ezt venném a helyedben:

[link]

2020. máj. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én 10 éve vettem meg a husi gépemet, a legolcsóbb kategóriát, hibátlanul működik 10 éve. 2500 m2-en használom, de viszi az 50 centis vízes füvet mint kés a vajat.
2020. máj. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szervízben azt mondták, hogy nem jók a 4 ütemű kaszák.


Husqvarna 543RS-t ajánlom.

2020. máj. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Akkor végre lesz egy jó fűkaszám. Igazából egyszer kell megvennem a jót, a karbantartás meg alap, ezek meg meg is hálálják, nem úgy, mint a mostani rom. Néha nem értem magam, hogy juthatott eszembe egy élelmiszerboltból fűkaszát venni. Na mindegy...😂
2020. máj. 1. 09:31
 8/11 anonim ***** válasza:

Én egy ilyet vennék, a 2,5 lóerő már brutális lehet...

[link]

2020. máj. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 mindentudó99 ***** válasza:
Na és milyet veszel?
2020. máj. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Neked is csak azt tudom mondani, mint másnak, hogy még ekkora területre se érdemes 2 LE alattit venni. Jó az, ha tudsz haladni is.

A Partner és a McCulloch is a Husqvarna tulajdona, de kb. mindegyik Kínában készül. Persze, a Husqvarna felügyeletével. Partnerből szerintem csak kezdő hobbi kategória van, McCullochból már minőségi hobbi is.

2020. máj. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!