Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ibc tartály öntözésre?

Ibc tartály öntözésre?

Figyelt kérdés
Szeretném az esővizet gyűjteni. 10-15 ezer forintért milyen tartályok vannak? Csak növények, kis veteményes kert öntözésre kellene.
2020. máj. 1. 23:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Én ilyen 1 köbméteres tartályban tartom a tartalék öntözővizet. Nyáron előfordul, hogy nincs elég víz a kútban és innen tudom pótolni.
2020. máj. 2. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kútvízzel feltöltöm, majd csepegtetőszalagos rendszerrel öntözöm vele a kiskertet. Tökéletesen működik, bár jövőre lehet, hogy áttérek a csepegtetőgombás technikára.

Annyi hátránya van, hogy a nyári melegben hamar bealgásodik, beposhad a benne lévő víz.

Persze ettől még öntözésre alkalmas, de ilyenkor már a csepegtetőrendszerekhez alkalmazott szűrőt állandóan eltömíti.

2020. máj. 2. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Teljesen jó, csak kár, hogy nemigen van gyűjteni való esővíz :-/
2020. máj. 2. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

2-es, ásd le vagy ha úgy már gravitációval nem megy a történet, akkor falazd körbe. Nem kap fényt, nem fog algásodni a víz.

Mi a kérdés? Keressünk helyetted? Jó öntözésre, de kell hozzá egy átalakító, hogy slagot rá tudj kötni, ilyet is kapsz, van aki unalmában ilyet esztergál otthon, úgyhogy tőlük tudsz vásárolni.

[link]

[link]

[link]

[link]


[link]

2020. máj. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#4


Én megoldottam körbetakarással és rendszeres üresre használattal, csak mint lehetséges hátrányra hívtam fel a figyelmet.

Az átalakítót érdemes a kicsi kínaiaktól rendelni, mert igen olcsón adják:


[link]

2020. máj. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem lett részletes a kérdésem, jogos. A kérdés igazából az, hogy ezek az olcsóbb 10 ezres tartályok nem vegyszerezettek, ami miatt ennyivel olcsóbbak? Mert láttam 80 ezerért is tartályt.
2020. máj. 2. 15:37
 7/9 anonim ***** válasza:
Általában kimosva áfrulják őket. Ajánlom, hogy fesd le feketére így a nap nem eszi meg az anyagát és alga problémád sem lesz. Műanyag festésére alkalmas festéket válassz. A tartály tetejét szúnyoghálóval is zárd le, hogy a lárvák se okozzanak dugulást az öntözőrendszerben.
2020. máj. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
De az előfordul, hogy vegyszer volt benne, de alaposan el kell mosni, és egyébként is elmossák, ez akkor kérdés igazán, ha élelmiszer tárolására használnád, no ekkor érdemes olyan IBC tartályt keresni, aminél direkt kitérnek erre, hogy erre is alkalmas, ill. abban az esetben akár újat venni. Én is olyat használok, amiben korábban műtrágya volt...
2020. máj. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

80 ezerért az új tartályok vannak.


Én tudtam venni műanyag raklaposat, egyszer használtat 10 ezerért. Tökéletes állapotban volt, csak elöblítettem mégegyszer, s ment bele a víz.

2020. máj. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!