Kezdőoldal » Otthon » Kert » Csepegtetőszalagos öntözés....

Csepegtetőszalagos öntözés. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Otthoni veteményes locsolását akartam megoldani csepegtető szalagos módszerrel, de valami gond van.

Adott egy 20mm-es kiállás a föld alól, aminek a vízellátását egy kerti szivattyú oldja meg. Innen lenne megtáplálva az alábbi köröm. A szivattyú olyan 4 bár körül löki a vizet.

Az egész egy kb. 14 méter hosszú 25mm-es gerincvezeték, amibe befúrós indítóidomok lennének beletéve. Összesen 32 db. Ezek mindegyikén lenne egy kb. 6 méter hosszú csepegtetőszalag.

A felállás után egy csappal indítok, hogy ne menjen állandóan az öntözés :)

Utána van egy szűrőm. Valami ilyesmi:

[link]

Utána egy nyomáscsökkentő, ami fix 1,1 bar nyomást csinál. Szerintem ez lehet az:

[link]

Utána pedig már a gerinc jön. Amit használnék csepegtetőszalag, az 8 mil (0,2mm)-es. Papírja szerint az üzemi nyomás 0,3 bar, a max. nyomás 1,0 bar, vízkibocsájtás 1,14 l/h.

A boltban a fenti nyomáscsökkentőt ajánlották, hogy az kell ehhez a rendszerhez.

A gerincet össze is szereltem, de csak egy indítót tettem eddig rá. Arra rátettem a szalagot is. Kipróbáltam, és hát meglepően gyorsan csepegett a cső, ráadásul csak kb. 10-15 másodpercig, mert utána kitört a vulkán. Az egyik lyuknál felhasadt a szalag, elázott minden :)


Mi lehet a gond?

Nem jó megfelelő nyomáscsökkentőt adtak?

Esetleg jó ez a nyomáscsökkentő, de mennie kellene minden körnek, és akkor nem lenne gáz?

Esetleg jó ide ez a nyomáscsökkentő, viszont elképzelhető, hogy gyári hibás?


2020. máj. 7. 01:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen túl nagy a nyomás. Vagy nem jó a nyomáscsökkentő, vagy sok az 1,1 bar.

Nekem IBC ejtőtartályos rendszerről működnek gond nélkül, pedig csak 80 centire van felemelve a tartály.

2020. máj. 7. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

De le is írtad, hogy a csepegtetőszalag üzemi nyomása 0,3bar a maximális 1bar. Te meg megküldöd 1,1bar-ral.

Rakj be egy ilyet:

[link]

Akkor nem hasad fel.

2020. máj. 7. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Amúgy milyen szivattyú? Nem fog tönkremenni, ha lefojtod 0,6-ra?
2020. máj. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ez bizony jó kérdés. Nem értek hozzá. vélemény?

A szivattyú: Pedrollo JSWm 2AX a szivattyútól kb 35 méterre lenne a nyomáscsökkentő. Plusz ezzel a körrel egyidejűleg menne egy másik kör, aminek a nyomása 1,1 bárra lenne csökkentve.

2020. máj. 7. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!